5 مهر, 1395

شبه‌کارآفرینان، مانع تحقق اقتصاد مقاومتی است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: شبه‌کارآفرینان؛ از موانع تحقق اقتصاد مقاومتی است.

آیت‌الله سید احمدمیرعمادی در جمع خبرنگاران، در رابطه با نقش کارآفرینی در تحقق اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: بنا بر روایاتی که در دست است اولین واجب در اسلام نماز است و بعد از آن کارآفرینی واجب دوم محسوب می‎شود.

وی افزود: در سوره مبارکه «جمعه» نیز خداوند متعال فرموده است بعد از آن‌که نمازجمعه را به‌جا آوردید دنبال کار و تلاش و کوشش بروید.

آیت‌الله میرعمادی با بیان اینکه خدای متعال به انسان استعدادهای درونی فوق‌العاده‌ای و قدرت خلاقیت و فکر داده است که بخشی از این استعدادهای انسان در زمینه کارآفرینی است، ادامه داد: خداوند متعال هم به انسان فکر داده و هم ابزار و منابع کار تا انسان به ‌این وسیله نیازهای خود را تامین کند.

نماینده ولی‎فقیه در لرستان با اشاره به اینکه خداوند متعال همچنین در سوره مبارکه «هود» فرموده است که خداوند شما را از زمین آفرید و آبادانی زمین را به شما واگذار کرده است، اضافه کرد: زمین و فکر مهمترین منبع کارآفرینی است که خدای متعال این دو را در اختیار انسان قرار داده است و امام سجاد(ع) نیز در قالب دعا به این موضوع اشاره داشته است.

وی گفت: امام صادق(ع) نیز به مفضل فرمود: ای مفضل از گیاهان، نباتات، حیوانات، زمین، آسمان و دریاها عبرت بگیر پس بنگر آن‌چه را که انسان نمی‌توانسته پدید آورد خدا پدید آورده است.

نماینده ولی‏فقیه در لرستان با بیان اینکه مسئله کارآفرینی یک مسئله مهم است و در قرآن نیز نمونه‌هایی از انسان‌های کارآفرین از جمله؛ حضرت سلیمان، داوود، ذوالقرنین معرفی شده‌اند، اظهارکرد: متاسفانه عده‌ای هستند که به‌جای این‌که کارآفرین باشند شبه کارآفرین هستند که یکی از موانع تحقق اقتصاد مقاومتی همین شبه کارآفرینان هستند.

آیت‌الله میرعمادی اضافه کرد: شبه کارآفرینان افرادی هستند که به‌دنبال منافع خود هستند و منافع مردم را در نظر نمی‌گیرند به این نحو که تسهیلات و منابع را می‌‎گیرند اما کارآفرینی نمی‌کنند که قرآن‌کریم مردم را از این کار به‌شدت نهی کرده است.

میرعمادی گفت: پیامبراعظم(ص) خداوند را مبدا کارآفرینی معرفی کرده و به مردم سفارش کرده است که ای مردم هرگاه خداوند متعال دری از کسب و کار را به روی شما گشود آن‌را حفظ کنید و از بین نبرید و نیز فرموده است: کسی که کارآفرین باشد و از دسترنج خود درآمد داشته باشد خدا او را دوست دارد.

وی با تاکید بر اینکه مردم و مسئولان باید مقدمات کارآفرینی را فراهم کنند، گفت: کارآفرینی از واجبات است چراکه این امر منجر به کسب درآمد و پیشرفت اقتصادی می‌‎شود.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.