4 مهر, 1395

بسیج اساتید گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی را شروع کرده است

وی در خصوص برنامه‌های بسیج اساتید در زمینه اقتصاد مقاومتی با اشاره به این‌که بسیج اساتید اقدامات خود را از دو سال گذشته شروع کرده است، تصریح کرد: برگزاری همایش اساتید به منظور گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی است، همچنین تشکیل ۳۱ کارگروه در ۳۱ استان کشور، ایجاد سند ملی تولید، صادرات و اشتغال از جمله برنامه‌های بسیج اساتید بوده است.

سهراب صلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو در مشهد، با بیان این‌که با توجه به این‌که هدف نظام تبدیل شدن، به یک قدرت بین المللی است، گفت: خوشبختانه در کشور تمام ظرفیت‌ها به جزء در عرصه اقتصاد به منظور تحقق این امر وجود دارد. در حال حاضر اقتصاد ما در دنیا رتبه ۱۹ می‌باشد و ما باید تلاش کنیم که این رتبه را به ۱۰ دنیا برسانیم، که تنها راه رسیدن به این امر اجرای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری است.

وی در خصوص برنامه‌های بسیج اساتید در زمینه اقتصاد مقاومتی با اشاره به این‌که بسیج اساتید اقدامات خود را از دو سال گذشته شروع کرده است، تصریح کرد: برگزاری همایش اساتید به منظور گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی است، همچنین تشکیل ۳۱ کارگروه در ۳۱ استان کشور، ایجاد سند ملی تولید، صادرات و اشتغال از جمله برنامه‌های بسیج اساتید بوده است.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با یادآوری این نکته که سند ملی تولید، صادرات و اشتغال بر اساس اطلاعات میدانی اقتصاد کشور ایجاد خواهد شود و سال آینده این کتاب‌ها منتشر می‌شود، افزود: هر زمان که از سمت دولت حرکت، انگیزه و یا اراده‌ای به جهت اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی در کشور به وجود آمد، بسیج اساتید این سند را در اختیارشان قرار خواهد داد.

وی ادامه داد: به منظور روی کار آمدن دولت جهادی نیاز به اطلاع رسانی جامعه است که باید گفتمان سازی توسط نخبگان ایجاد شود، که ذهن مردم را به سمتی هدایت کنند، تا جامعه از  کاندیدهای ریاست جمهوری آبنده برنامه‌هایشان را ‌مطالبه کنند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور بیان داشت: با توجه به این‌که قدرت در کشور ما توسط مردم دست به دست می شود؛ بنابراین ملت باید از کاندیداها برنامه‌هایشان را بپرسند. ایران باید تبدیل به یک قدرت بین‌المللی شود و ما به کمتر از این نباید اکتفاء کنیم چون در این زمان است که آمریکا‌یی‌ها بدنبال ما خواهند دوید.

وی گفت: ما نفت داریم و آمریکایی‌ها به این انرژی نیاز دارند، در حال حاضر آنان ۲۵ درصد نفت جهان را مصرف می‌کنند و این در صورتی است که تنها ۲۲ درصد نفت را در اختیار دارند، با توجه به این امر این سوال که چرا ما باید دنبال آمریکا‌یی‌ها باشیم، پیش می‌آید؟ که باید گفت متاسفانه برخی راه را اشتباه می روند، به جای اینکه اعتماد به جوانان و دانش آموختگان کشور کنند، نگاهشان به بیرون است که این مسئله را مردم باید اصلاح کنند.

صلاحی تاکید کرد: مردم در انتخابات آینده نباید به یک شعار رای بدهند، باید از کاندیداها بپرسند آیا شما ضعف‌ها و آسیب کشور را شناخته‌اید و برای حل آنها چه برنامه‌ای دارید و یا برای تبدیل ایران به یک قدرت بین‌المللی چه برنامه‌ای دارید؟

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با بیان این که بسیج اساتید به منظور آگاهی جامعه گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی را شروع کرده، در بخش دیگری از سخنان خود به برجام اشاره و تصریح کرد: در جریان برجام که هزینه‌های سنگینی پرداخت کردیم علاوه بر بدعهدی، دولت ما را تحقیر کردند که در هیچ‌ کجایی تاریخ چنین تحقیری را سراغ نداریم؛ آن هم با این همه امتیازاتی که پرداخته شد و این نشان می دهد که دشمن به دنبال از بین بردن استقلال ایران است، البته گلوی دشمن در دست ما است، هم رژیم صهیونیستی در محاصره ما می باشد و آل سعود نیز در منطقه گرفتار شده است.

وی در انتقاد از افرادی که به آمریکا خوشبین می‌باشند، گفت: برخی افراد انجام هیچ‌کاری را بدون اشاره آمریکا امکان‌پذیر نمی دانند، این افراد به وضعیت آمریکا در منطقه توجه ندارند،  آمریکاهایی۱۶ سال است که در حال شکست خوردن هستند، که این شکست‌ها  به وسیله ایران و رهبری مقتدر ما به آنان تحمیل شده است.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با یادآوری این نکته که ظریف گفته، ما این همه هزینه در برجام داشته‌ایم؛ اما چیزی که بدست ما رسید یک مشت کاغذ توخالی است، خاطرنشان کرد: چنانچه اطاعتی که سربازان در منطقه از رهبری دارند که باعث ایجاد شکست برای آمریکا‌ها می‌شود، دولت مردان گذشته و حال چنین اطاعتی می‌داشتند، ما اکنون یک قدرت بین المللی بودیم.

منبع : دانشجو

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.