26 آبان, 1394

خیز اقتصاد برای خروج از رکود

معاون وزیر کار گفت: توسعه صنایع دستی، هنری و پوشاک در قالب مشاغل خانگی از اولویت‌های جدید وزارت کار است.

سیدحمید کلانتری با تاکید بر عزم جدی دولت تدبیر و امید برای خروج از وضعیت رکود اقتصادی، گفت: خروج از این وضعیت حرکت و عزم جمعی می طلبد.

معاون وزیر کار افزود: با توجه به موفقیت سیاسی دولت در زمینه پرونده هسته ای و اجرای برجام در حوزه های سیاسی، در زمان حاضر تمامی تلاش و عزم دولت برای تداوم این موفقیت ها در حوزه های اقتصادی معطوف شده است.

وی اظهارداشت: در شرایط پساتحریم به دلیل آثار اقتصادی تحریم‌ها در سال‌های گذشته بدون تردید وضعیت اقتصادی کشور همچنان متاثر از آن دوران خواهد بود، اما خروج از رکود جزء تکالیف مهم و محوری دولت تدبیر و امید است که تمامی دستگاه ها با همراهی بخش خصوصی باید در این مسیر گام های محکم و اساسی تری بردارند.

کلانتری ادامه داد: همچنان که در حوزه های سیاسی با نهایی شدن برجام موقعیت جمهوری اسلامی ایران در سطح روابط بین الملل ارتفا یافته، باید در زمینه های اقتصادی نیز همین روند ادامه یابد تا عزت و آبروی نظام اسلامی به بهترین شکل ممکن حفظ و حراست شود.

معاون وزیر کار، تلاش برای کاهش نرخ تورم بالای ۴۰ درصدی در دولت یازدهم را قابل ستایش و مهم خواند و گفت: کاهش این نرخ تورم به ۱۶ تا ۱۸ درصد نشان می دهد که سیاست های اقتصادی دولت در این راه موفقیت آمیز بوده است.

این مقام مسئول در وزارت کار با بیان اینکه توجه به حوزه های مشاغل خانگی به ویژه در بخش صنایع دستی، هنری و پوشاک یکی از اولویت‌های مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، افزود: در این راستا باید به اشتغال زنان خانه دار توجه ویژه ای شود تا ارائه تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده به بهترین شکل بین فعالان اقتصادی توزیع شود.

وی، مشاغل خانگی را یکی از مهم ترین و موثرترین بخش تولید کشور خواند و اضافه کرد: تنها مشکل در این رابطه مربوط به بازار عرضه کالاهای تولیدی است که در این راه دستگاه های مختلف اجرایی، فرمانداری ها و شهرداری ها باید به کمک دولت شتافته و زمینه های بازاریابی کالاهای تولیدی خانگی را فراهم کنند.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.