4 مهر, 1395

با توانایی مدیریت شهری می توان در مسیر اقتصاد مقاومتی با توسعه درون زا گام برداشت

شهردار رشت در صدر هیئت سه نفره در دهمین نشست سالیانه شبکه شهرهای خلاق به شهر استرشوند کشور سوئد حضور یافت.

سید محمد علی ثابت قدم در حاشیه افتتاح پل عابرپیاده جانبازان در خصوص سفر خود به سوئد اظهار داشت: در مقوله باز آفرینی و توسعه انسانی و ارتقاء خلاقیت های موجود در شهرهای پیشرو علاوه بر اتکاء بر مشارکت محلی نیازمند توسعه فرا محله ای , استانی و ملی و بین المللی هستیم.
شهردار رشت ضمن اظهار خرسندی از پیشگام شدن شهر رشت در مقوله بازآفرینی و ارتباط آن با هویت فرهنگی مبتنی بر خوراک تسریع کرد: برای ارتقا کیفیت بازآفرینی شهری در مقوله شهر خلاق خوراک باید گام هابی در راستای آموزش نسل اینده برداشته شود.
وی باتاکید براینکه هرارتقا کیفی علاوه برعقلانیت نیازمند هزینه های اقتصادی است, گفت: برای تحقق این امر علاوه بر نگاه خلاقانه و نوآور باید یک برنامه ریزی منسجم و سیستماتیک برای استفاده از ظرفیت های اقتصادی داشته باشیم.
ثابت قدم فاصله طبقاتی موجود بین دهک های مختلف درآمدی شهری وتکثر افراد در نقاط کمتر برخوردار را اساسی ترین مشکل شهر در برخورداری از سرویس های شهری وارائه عوارض توسط شهروندان دانست و یادآور شد: آموزش ها و ارتقاء سطح اقتصاد شهروندان با محوریت گردشگری برپایه هویت های بومی و محلی سبب ارتقا سطح درآمد افراد و اتصال هزینه و درآمد شهروندان خواهد شد.
شهردار رشت محله سازی خدمات و تمرکز زدایی را دیگر گام های رونق اقتصاد شهری دانست و خاطرنشان کرد: در سفر به سوئد در شهراسترشوند که ما به عنوان شهر خلاق خوراک در آن حضور داشتیم شهری با مقیاس ۶۰ هزار نفری بود اما به لحاظ جذب گردشگر با قوه خلاقیت های خود به توسعه شهر چند میلیونی دست یافته بود.
وی در پایان گفت: با صبر همراهی مردم و توانایی های موجود در مدیریت شهری می توان در مسیر اقتصاد مقاومتی با توسعه درون زا گام برداشت

منبع : آریا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.