4 مهر, 1395

نشست اجلاس جهانی صنایع‌دستی در بهبود وضعیت صنایع‌دستی تاثیرگذار است

معاون سازمان میراث‌فرهنگی کشور با بیان اینکه نشست اجلاس جهانی صنایع‌دستی در بهبود وضعیت صنایع‌دستی تاثیرگذار است، گفت: الگوی پیشنهادی ایران اقتصاد مقاومتی است که به نظر می‌رسد در بهبود زندگی انسان موثر واقع شود.

بهمن نامورمطلق پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه هجدهمین نشست شورای جهانی صنایع دستی در اصفهان با بیان اینکه الگوی پیشنهادی ایران اقتصاد مقاومتی است، اظهار داشت: به نظر می‌سد افتصاد مقاومتی در بهبود زندگی انسان تاثیرگذار است.

وی با اشاره به جایگاه صنایع دستی ایران در جهان  افزود: جایگاه صنایع دستی روز به روز از حساسیت خاصی برخوردار می‌شود و برای حفظ این میراث جهانی باید کوشا باشیم.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: توسعه پایدار جوامع محلی و فقرزدایی برای دوام و بقای صنایع‌دستی تاثیرگذار است از این رو شورای جهانی صنایع دستی بیش از هر زمانی مسئولیت مهمی را بر دوش دارد.

وی گفت: امیدواریم اجلاس جهانی که این روزها به میزبانی اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی در حال برگزاری است رخدادی برای بهبود وضعیت صنایع دستی و ورود به عرصه جدیدی در این حوزه باشد.

نامور مطلق با اشاره به فرصت‌های پیش رو برای ارتقا جایگاه صنایع دستی ایران در منطقه و جهان بیان کرد: فرصت سازی با سایه برجام صورت گرفت و اکنون نیازمند فرصت سازی بیشتر با حضور تجار و هنرمندان در این عرصه هستیم.

وی با اشاره به حضور فعال ایران در شورای جهانی صنایع دستی گفت: حضور فعال ایران در این شورا سبب شده که شهرهایی از ایران به عنوان شهر خلاق مطرح شوند، مانند اصفهان که به عنوان شهر خلاق صنایع دستی انتخاب شده و نقش موثری در ارتقا جایگاه هنرهای اصیل ایران دارد.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: هجدهمین نشست اجلاس جهانی صنایع دستی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی بین‌المللی در این راستا راهکاری برای منتقل کردن تجربه ایران در حوزه صنایع دستی است.

به گزارش تسنیم، در مراسم افتتاحیه نشست اجلاس جهانی صنایع دستی از ۱۰ هنرمند خلاق از استان‌های مختلف کشور که در حوزه صنایع دستی فعالیت داشته‌اند با حضور معاون رئیس جمهور، استاندار اصفهان و جمعی از مسئولان استانی و شهری تجلیل شد.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.