3 مهر, 1395

افزایش نرخ مهاجرت استان بدلیل کاهش اشتغالزایی

استاندار اردبیل اعلام کرد که نرخ مهاجرت استان به دلیل کاهش اشتغال افزایش یافته است.

مجید خدابخش در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اردبیل اظهار داشت: با گزارشات آماری به دست آمده مشخص شده است که تاکنون دولت یازدهم بسیاری از اهداف خود را در زمینه جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به کار برده است و در این دوره جذب سرمایه‌گذاران خصوصی نسبت به دوره‌های قبلی رشد روزافزونی داشته است.
وی افزود: در حال حاضر با برنامه‌های انجام شده مشخص شده است که سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران بخش خصوصی کمک بسیار بزرگی برای تکمیل بسیاری از پروژه‌های نیمه‌تمام و راکد کرده است و رشد و پیشرفت اقتصادی را در سطح استان اردبیل به صورت چشم‌گیری افزایش داده است.
استاندار اردبیل گفت: با روی کار آمدن سرمایه‌گذاران بخش خصوصی بسترها و زیرساخت‌های عملیات اجرایی به وجود آمده و هم‌اکنون در بسیاری از نقاط استان اردبیل شاهد تکمیل بسیاری از پروژه‌ها هستیم که امیدواریم از این پس با همکاری همه‌جانبه سرمایه‌گذاران بتوانیم استان اردبیل را بیش از پیش در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهیم.
خدابخش با وجود ادعای رشد اقتصادی استان به دلیل آنچه که آن را سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان ذکر کرد در نتیجه گیری عجیب گفت: متاسفانه با آمار جمعیتی اخیر مشخص شده است که جمعیت استان اردبیل رو به کاهش است و دلیل اصلی کاهش جمعیت به افزایش نرخ مهاجرت و کاهش اشتغال‌زایی در این استان مربوط است!
استاندار اردبیل آماری از نقش سرمایه گذاری بخش خصوصی در پیشرفت اقتصادی استان ارائه نکرد.
وی همچنین اظهار کرد: درآمد سالیانه استان اردبیل نصف میانگین کشوری است و متاسفانه محصولات کشاورزی استان اردبیل از جمله گندم و سیب‌زمینی به دلیل نبود کارخانه کافی به صورت خام به مناطق مختلف عرضه می‌شود و به همین خاطر برآورد هزینه‌ها در استان اردبیل بسیار پایین است و باید راه‌حل اساسی برای رفع این مشکل بزرگ انجام شود.

استاندار اردبیل از ۳ سال پیش تاکنون به کرات از پروژه های راه آهن اردبیل – میانه، ایجاد منطقه آزاد تجاری اردبیل، احداث پایاب سد عمارت وسد خداآفرین و نیر اکتشاف معادن به عنوان مگاپروژه هایی یاد می کند که در صورت اجرا و تکمیل موجبات رشد و توسعه استان خواهد شد اما تاکنون هرچ آمار دقیقی از میزان پیشرفت این پروژه ها از سوی مسئولان اجرایی استان منتشر نشده است.

منبع : تابناک

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.