3 مهر, 1395

بازسازی ارزش‌های خانوادۀ استان با محوریت اقتصاد مقاومتی

فرهنگسازی برای بازسازی ارزش‌های خانوادۀ یزدی با تأکید بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و مصرف بهینۀ انرژی از رویکردهای مهم دفتر امور بانوان و خانوادۀ استانداری در برنامه‌های امسال روز ملی خانواده است

رقیه کرمانیان در نشست هم‌اندیشی برنامه‌های روز ملی خانواده با تأکید بر اینکه خانواده مرکز رشد و توسعۀ فردی و اجتماعی است، به نقش خانواده در انتقال باورها و ارزش‌های دینی و فرهنگی از نسلی به نسل دیگر اشاره کرد.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانوادۀ استانداری گفت: از سوی مقام معظم رهبری سیاست‌های خوبی دربارۀ اهمیت بنیان خانواده و شناسایی آسیب‌های این نهاد ابلاغ شده است که می‌توان با حرکت عالمانه و مستمر در این مسیر خانواده را از آسیب‌ها ایمن نگه داشت.
وی افزود: اگر با توجه به این رهنمودها پیش رویم خانواده از آسیب‌های اجتماعی مصون می‌ماند و شاهد تعالی و رشد خانواده خواهیم بود.
کرمانیان با بیان اینکه ۲۵ ذی‌الحجه مصادف با ششم مهر ماه به‌مناسبت نزول سورۀ «هل اتی» در شأن و منزلت اهل بیت(ع) به نام نهاد خانواده نامگذاری شده است، برنامه‌های روز ملی خانواده در استان را تشریح کرد.

این مسئول اظهار امیدواری کرد که با همکاری دستگاه‌های متولی و تشکل‌های اجتماعی اقدام خوبی برای یادآوری اهمیت این نهاد و توجه جدّی به موضوع خانواده انجام شود.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانوادۀ استانداری با اشاره به همزمانی روز ملی خانواده و هفتۀ دفاع مقدس، رویکرد برنامه‌های امسال برای بزرگداشت این مناسبت‌ را بازسازی ارزش‌های خانواده و ارزش‌های دفاع مقدس با تأکید بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و آسیب‌های اجتماعی بیان کرد.
کرمانیان از برگزاری جشن بزرگ روز ملی خانواده در مهر ماه خبر داد و افزود: برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع خانواده و آسیب‌ها و برگزاری کارگاه نقاشی و دغدغه‌سازی مصرف بهینۀ انرژی از مهمترین برنامه‌های درنظر گرفته شده برای بزرگداشت روز ملی خانواده در استان است.
در این نشست دربارۀ برنامه‌های بزرگداشت روز ملی خانواده در استان هم‌اندیشی شد و دستگاه‌های مختلف اجرایی همکاری‌های خود برای برگزاری هرچه بهتر این جشن را اعلام کردند.

منبع : قدس آنلاین

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.