3 مهر, 1395

تحقق اقتصاد مقاومتی از مهمترین اهداف فعالیت موسسه مصباح است

تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال از مهمترین اهداف فعالیت موسسه مصباح است و موسسه مصباح دارای ۷۵ هکتار زمین است.

محمد آسیابی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران،  به فعالیت موسسه مصباح حسینیه اعظم زنجان اشاره کردو افزود: این موسسه سال ۹۲ به ثبت رسیده و از سال ۹۳ با هدف کمک در بخش تولید و ایجاد اشتغال برای افراد جویای کار و کسب درآمد آغاز به فعالیت کرده است.

مدیرعامل موسسه کشت و صنعت مصباح حسینیه اعظم زنجان ادامه داد: یکی از دغدغه‌های اصلی مسؤولان ایجاد شغل و تولید محصولات غذایی، خوراکی و قطع وابستگی به واردات است.

آسیابی افزود: حسینیه اعظم زنجان در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی برای اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی اقدام به تاسیس این موسسه کرده است.

وی با بیان اینکه هدف اصلی از آغاز به فعالیت این موسسه را اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال عنوان کردو گفت: این موسسه در بخش‌های مختلف تولیدی،بازرگانی، صنعتی،  کشاورزی و دامداری قابلیت فعالیت  دارد.

مدیرعامل موسسه کشت و صنعت مصباح حسینیه اعظم زنجان متذکر شد: بخش دامداری برای تولید گوسفندان ن‍ژاد افشاری و اجرای طرح تحقیقاتی چند قلو زایی زیر نظر معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی فعالیت دارد و دارای هزار و ۲۰۰ راس گوسفند است.

آسیابی افزود: اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال از مهمترین اهداف فعالیت موسسه مصباح است و موسسه مصباح دارای ۷۵ هکتار زمین است و در سه بخش تولید نهال، کشاورزی و دامداری فعالیتهای خوبی دارد.

وی از وجود ۳۹ هکتار از  اراضی این مزرعه به سیستم آبیاری بارانی مجهز و ۲۲ هکتار نیز به کشت دیمی خبر داد و افزود:  کارهای مطالعاتی در خصوص کشت زعفران و تولید گل و گیاهان زینتی انجام شده و  در صورت تولید  نهال گل محمدی کار فروش محصولات و تولید عطر و اسانس نیز انجام می شود.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.