3 مهر, 1395

حرکت نظام آموزشی باید به سمت تحقق منویات رهبر انقلاب مبنی بر اقتصاد دانش‌بنیان پیش رود

رئیس کمیسیون آموزش مجلس در پیامی به مناسبت بازگشایی مدارس، حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی کشور، اعلام کرد حرکت نظام آموزشی باید به سمت تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر رشد علمی، دانش بومی و اقتصاد دانش‌بنیان پیش رود.

محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی به مناسبت بازگشایی مدارس، حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی کشور بر این نکته تأکید کرد که حرکت نظام آموزشی باید به سمت تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر رشد علمی، دانش بومی و اقتصاد دانش‌بنیان پیش رود.

متن این پیام به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

قال الامام کاظم علیه‌السلام:

لا نَجاهَ إلاّ بِالطّاعَهِ وَ الطّاعَهُ بِالعِلمِ وَ العِلمُ بِالتَّعَلُّمِ

نجات فقط با طاعت به دست می‌آید، و طاعت در گرو علم است و علم در گرو یادگیری

آغاز باشکوه سال تحصیلی که همیشه موجب خرسندی و عامل ایجاد شور و نشاطی وصف‌ناپذیر در تمامی اقشار جامعه اعم از خانواده‌های گرامی، کودکان و نوجوانان و جوانان عزیز بوده، در واقع منشأ پدیداری حرکتی سازنده و غرورانگیز در متن جامعه است.

اهمیت این جنب و جوش و این تحرک عظیم بدان واسطه است که با آغاز هر سال تحصیلی، قطارپویایی، آگاهی و رشد جامعه با نیرویی دوچندان در مسیر روشن پیشرفت ادامه حرکت خواهد داد.

مسیری که در واقع بنیاد آن برشناخت،‌تعلیم، تلاش و بندگی خالصانه با محوریت دانشجویان دانش‌آموزان، استادان و معلمان بزرگوار و فرهیخته است.

چنانکه رهبرآگاه و فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی فرمودند:

در بلند مدت هیچ چیز به اندازه تعلیم و تربیت اهمیت ندارد.

و نیز فرموده‌اند:

دانشگاه که قوام اصلى آن به استاد و دانشجوست، حقیقتاً پایه‏‌اى براى آینده‏ کشور محسوب می‌شود.

لذا اکنون که در جامعه اسلامی ایران، کودکان،‌نوجوانان و جوانانی با استعداد و پرشور در مکتب اساتید و معلمانی دانشمند و متعهد سرنوشت حال و آینده دانش، فرهنگ، دیانت، دفاع و امنیت، سیاست، اقتصاد، صنعت، تجارت و سایر عرصه‌های مهم کشور و جهان اسلام را رقم می‌زنند چه یاد و خاطره‌ای ماندگارتر از لحظه آغازین سال‌هایی که با حضور اهالی علم و دانش و تعبد؛ اعم از معلمین و اساتید و روحانیون گرامی و دانش‌آموزان و طلاب و دانشجویان عزیز بر صفحه ایام به یاد ماندنی این سرزمین افزوده می‌گردد.

این روز ارزشمند را که در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بهترین مطلع حرکت جامعه علمی و نظام آموزشی کشور به سمت تحقق اهداف و منویات مقام معظم رهبری در زمینه پیشرفت در بستر توسعه علمی و اتکا بر فنآوری بومی و اقتصاد دانش‌بنیان می‌باشد، گرامی داشته و امید آن دارم که در آینده روشنی که با تلاش شما جوانان و امیدهای فردای این آب و خاک گلگون رقم خواهد خورد، پیشرفت و موفقیت و سعادت بیش از پیش ملت دلیر و مسلمان ایران عزیز را به نظاره بنشینیم.

با آرزوی توفیق و سربلندی

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.