3 مهر, 1395

توسعه علمی کشور از راهبردهای تحقق اقتصاد مقاومتی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: توسعه علمی کشور بویژه در علوم کاربردی از راهبردی ترین راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب است.

آیت الله محمدنقی لطفی روز شنبه در دیدار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: بدون شک قشر تحصیل کرده و دانشگاهی باید بیش از سایر اقشار جامعه خود را در زمینه تحقق این امر مسئول بدانند و با مجاهدت بیشتر تلاش کنند آنرا در حوزه های مختلف عملیاتی کنند.

وی افزود: به هر میزان بتوانیم در بخش های مختلف به توانمندی برسیم ، خودکفایی بیشتر شده و نیاز کشور به واردات و خروج ارز از کشور کمتر خواهد شد.

امام جمعه ایلام با اشاره به توسعه مراکز آموزش عالی در استان یادآور شد: تعداد دانشجویان کشور و استان قابل مقایسه با سالیان گذشته نیست و اگر بتوانیم از دانش کسب شده توسط این دانشجویان بصورت کاربردی بهره بگیریم، بسیاری از نیازهای کشور برطرف خواهد شد.

لطفی ادامه داد: با توجه به مرز مشترک ۴۳۰ کیلومتری ایلام با کشور عراق وزارت علوم می تواند امتیازاتی را برای تحصیل دانشجویان عراقی در مراکز آموزشی کشورمان ایجاد کند که تحقق این امر نه تنها به درآمدزایی برای استان کمک می کند، بلکه در توسعه روابط و همکاری های علمی میان ۲ کشور نیز کمک شایان توجهی خواهد کرد چراکه استان ایلام با استان های عراقی هم مرز در آنسوی مرز قرابت دینی و فرهنگی بسیاری دارد.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.