3 مهر, 1395

دولت با اقتصاد مقاومتی کار تبلیغاتی نمی‌کند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه دولت به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی باور و اعتقاد دارد، گفت: دولت بنا ندارد با موضوع اقتصاد مقاومتی کار تبلیغاتی انجام دهد.

محمود واعظی در ستاد اقتصاد مقاومتی استان البرز که ظهر شنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در دولت به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی باور و اعتقاد دارد.

وی با بیان اینکه سیاست ابلاغی مقام معظم رهبری پیرو تحقق اقتصاد مقاومتی به طور جد پیگیری می شود چرا که باور و ایمان راسخ داریم، افزود: تحقق این امر بستر توسعه کشور را فراهم می کند.

واعظی با اشاره بر اینکه تحقق سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی به همکاری و همگانی دستگاه های اجرایی نیاز دارد، گفت: ائمه جمعه شهرستان ها می توانند کمک شایانی نسبت به مسائل مذکور داشته باشند درصدد اجرایی کردن یک حرکت جمعی هستیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه گزاراشات ارائه شده در ستاد اقتصاد مقاومتی قابل تقدیر بوده است، افزود: باید به زبان واحدی برای بیان مشکلات و ارائه راه حل دست یابیم.

بهبود رویکرد بانک‌ها در سال جاری

واعظی تصریح کرد: در آینده جلساتی با محوریت بررسی ۲۴ بند سیاست های ابلاغی رهبر انقلاب اسلامی برگزار می کنیم تا مشخص شود البرز در کدام بندها می تواند قوی ظاهر شود.

وی با بیان اینکه خودکفایی محصول و صادرات دو ظرفیت مهم موجود در استان البرز است که باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: مشکل آب استان باید با همکاری همگانی دستگاه ها و مسئولان برطرف شود.

وی با اعلام اینکه بانک و ارائه تسهیلات بانکی مسئله جدی است، افزود: به سبب مصوبات ارائه شده رویکرد بانک ها در سال جاری نسبت به گذشته بهبود یافته است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه امروز شاهد هستیم هر بخشی شکل حقیقی خود را پیدا کرده است، گفت: امید است مسئول جدید فرودگاه پیام بتواند با قوت مسیر را طی و این مجموعه را اداره کند تا در خدمت توسعه و اشتغال استان قرار گیرد.

واعظی با بیان اینکه امسال سال رونق اقتصادی نامگذاری شده است و درصدد هستیم مجموعه فرودگاه پیام به نقطه قوت خود دست پیدا کند، گفت: امید است تمام برنامه های این مجموعه در خدمت رونق اقتصادی باشد.

پیگیری تامین یارانه سوخت فرودگاه پیام از وزارت نفت

وی بیان کرد: چندین بار پیرو تامین یارانه سوخت فرودگاه پیام با وزیر نفت صحبت کردم، این مهم در حال پیگیری است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اگر این مجموعه را در خدمت فعالیت های اقتصادی و صادراتی قرار دهیم و به فرودگاه کارگو تبدیل شود تحول بزرگی را به وجود خواهد آورد.

وی با تاکید بر اینکه به دنبال فعال کردن فرودگاه هستیم، افزود: فاز دو این فرودگاه آماده واگذاری است، در حال مذاکره با گروه سنگاپوری برای ایجاد شهرک «آی.سی.تی» در این منطقه هستیم.

وی با تاکید بر لزوم حضور بخش خصوصی در جلسات ستاداقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: دولت در این تصمیم جدی است، بنا نداریم با موضوع اقتصاد مقاومتی کار تبلیغاتی توسط دولت انجام دهیم.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.