3 مهر, 1395

پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال برای طرح های اقتصاد مقاومتی اختصاص یافت

سردار نعمان غلامی روز شنبه اظهار کرد: امسال ۵۰ هزار واحد کوچک اقتصاد مقاومتی با محوریت امنیت غذایی در کشور ایجاد می شود که ۱۲ هزار واحد در بخش صنایع تبدیلی است.

سردار نعمان غلامی روز شنبه  اظهار کرد: امسال ۵۰ هزار واحد کوچک اقتصاد مقاومتی با محوریت امنیت غذایی در کشور ایجاد می شود که ۱۲ هزار واحد در بخش صنایع تبدیلی است.
وی تصریح کرد: بسیج سازندگی در برنامه امسال با توجه به تأکید مقام معظم رهبری در موضوع صنایع تبدیلی و حجم بالای ضایعات محصولات کشاورزی بر ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی تمرکز بیشتری خواهد داشت.
سردار غلامی افزود: در این راستا مطالعه تخصصی توسط کارشناسان در هر استان انجام خواهد شد و محصولاتی که دارای ضایعات و بدون فرآوری به بازارعرضه می شود را شناسایی و با آموزش متقاضیان و ارائه مشاوره های لازم برای ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی در آن مناطق اقدام می شود.
وی با بیان اینکه بخشی از منابع مالی مورد نیاز باید توسط مردم تأمین شود، گفت: این کار موجب پایداری و ماندگاری بیشتر واحدهای تولیدی می شود.
رئیس سازمان بسیج سازندگی با اشاره به اینکه تسهیلات مربوط به طرح های اقتصاد مقاومتی مبلغ ۵۰ تا ۳۰۰ میلیون ریال به متقاضیان پرداخت می شود، افزود: ��ر سال جاری این تسهیلات در دو مرحله و با سود ۱۶ درصد اعطا خواهد شد.
سردار غلامی معرفی الگوهای موفق اقتصاد مقاومتی را از برنامه های فرهنگی بسیج سازندگی ذکر کرد و گفت: از سه سال گذشته تا کنون اقدام های خوبی برای شناسایی و معرفی طرح های موفق با هدف تشویق جوانان به کار و تولید انجام شده است.
وی از نمونه های موفق طرح های اقتصاد مقاومتی به ایجاد ۷۰ کارگاه فرآوری موسیر در روستای حبشی از توابع اسدآباد اشاره کرد و گفت: تولید کنندگان این روستا الگوی خوبی برای نقاط دیگر کشور هستند.

منبع : صدای صنعت

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.