29 شهریور, 1395

اجرای اقتصاد مقاومتی حرکت مضاعفی می طلبد

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: همان طور که مستحضرید از نظر شاخص های توسعه، شهرستان های نهبندان و سربیشه نسبت به سایر شهرستان های استان عقب هستند.

دکتر نظر افضلی، نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی روز گذشته در دیدار با آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسانی جنوبی با اشاره به شرایط حوزه انتخابیه اظهار کرد: همان طور که مستحضرید از نظر شاخص های توسعه، شهرستان های نهبندان و سربیشه نسبت به سایر شهرستان های استان عقب هستند.

 

وی با بیان اینکه بیش از ۴۵۰ کیلومتر راه خاکی روستایی یکی از مشکلات مردم روستای این دو شهرستان است ادامه داد: مشکلات شبکه های آب آشامیدنی روستایی نیز یکی از مورادی است که متاسفانه دامنگیر این منطقه است.

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به شهرستان نهبندان در سال ۱۳۷۸ افزود: با توجه به عنایت ویژه رهبر انقلاب به منطقه و حضور در شهرستان نهبندان و مطرح کردن طرح توسعه نهبندان توسط معظم له، ولی متاسفانه با گذشت زمان طولانی، طرح توسعه به طور کامل اجرایی نشده است و با وجود پیگیری های متعددی که در این زمینه با بخش های مختلف اجرای انجام داده ایم ولی متاسفانه تاکنون اقدامی در این خصوص صورت نپذیرفته است.

 

افضلی تاکید کرد: متاسفانه برخی تبعیض ها در دید مسئولان نسبت به مناطق و همچنین استان های دیگر وجود دارد که مردم را نا امید می کند.

 

وی موضوع فرهنگ را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: از نظر فرهنگی منطقه دارای تهدیدات فراوانی است که نیاز به همکاری و هماهنگی همه نهاد ها و دستگاه ها دارد.

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خشکسالی های چندین ساله خسارات فراوانی به منطقه وارد کرده تصریح کرد: با توجه به این خشکسالی ها مهار آبهای سطحی باید جدی گرفته شود و ساخت سدهای خاکی مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

 

افضلی بازارچه مرزی ماهیرود را از پتانسیل های بزرگ منطقه عنوان کرد و افزود: باید مشکلات این بازارچه بررسی و رفع شود و همچنین منطقه آزاد باید در قالب طرح مطرح شود که تاکنون در این مورد مکاتبات و پیگیری هایی انجام داده ایم.

 

وی با بیان اینکه مسیر ما از ابتدا مسیر ولایت بوده است و انشاالله با عنایت حق تعالی ادامه خواهد یافت خاطر نشان کرد: انشاالله بتوانیم درسایه راهنمایی های مقام معظم رهبری و حضرتعالی باری از دوش مردم محروم منطقه برداریم.

منبع : نهبندان

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.