28 شهریور, 1395

آغاز گنگره فرهنگ و هنر روستا و عشایر با شعار اقتصاد مقاومتی

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: امسال با توجه به شعار سال که بحث اقتصاد مقاوتی است، کنگره فرهنگ و هنر روستا و عشایر کار خود را آغاز خواهد کرد.

پنجمین کنگره فرهنگ و هنر روستا و عشایر از پنجم تا هفتم مهر ماه به میزبانی استان اصفهان برگزار خواهد شد به این منظور حبیب رضا ارزانی صبح امروز در نشست خبری اظهار کرد:  در این کنگره ۶ استان و دو منطقه حضور دارند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد  اسلامی استان اصفهان افزود: قشر روستایی و عشایر قشری هستند که  در حفظ و محافظت از نظام جمهوری اسلامی نقش مهمی دارند و همه نهادهای انقلابی و سازمان‌ها و وزارت خانه‌ها نسبت به تمام جامعه از جمله قشر روستایی و عشایری تعهد دارند.

وی با اشاره به برگزاری کنگره فرهنگ و هنر روستا و عشایر در سال‌های گذشته گفت: امسال با توجه به شعار سال که بحث اقتصاد مقاوتی است، کنگره فرهنگ و هنر روستا و عشایر کار خود را آغاز خواهد کرد. در این کنگره که در کل کشور برگزار می‌شود، اصفهان میزبان ائمه جماعات و مدیران مسئول کانون‌های فرهنگی هنری روستاییان و عشایر از ۸ منطقه خواهد بود و در پایان این کنگره از نفرات برتر تجلیل خواهد شد.

ارزانی با اشاره به اهداف برگزاری این کنگره بیان کرد: این کنگره چهار هدف اصلی را دنبال می کند که عبارت است از تکریم و معرفی افراد موفق فرهنگ و هنر روستا چرا که افراد موفق در میان روستاییان و عشایر ما بسیار دیده می‌شود و شبکه سازی، توانمند سازی و انتقال تجربیات که شرکت کنندگان در این ۸ منطقه پیدا خواهند کرد و گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی و ظرفیت‌های بومی بررسی و ارائه راهکارهای پیشرفت و تعالی فرهنگ روستا و عشایر را دنبال خواهیم کرد.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.