27 شهریور, 1395

هفتمین نشست تخصصی اقتصاد دانش بنیان برگزار می شود

هفتمین نشست تخصصی اقتصاد دانش بنیان با عنوان توسعه یافتگی و الزامات دستیابی به اقتصاد دانش بنیان فردا ( یکشنبه) برگزار می شود.

روح الله ابوجعفری مدیر گروه اقتصاد دانش بنیان پژوهشکده مطالعات فناوری ریاست جمهوری گفت: هفتمین نشست تخصصی اقتصاد دانش بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری و با موضوع توسعه یافتگی و الزامات دستیابی به اقتصاد دانش بنیان در پژوهشکده مطالعات فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.
ابو جعفری افزود: انگیزه توسعه فعالیتهای دانش بنیان در تمام سطوح اقتصادی باید وجود داشته باشد که این مسئله به طراحی نهادی، ساختار اقتصاد، زمینه های فرهنگی و بسیاری از مسائل دیگر باز می گردد.
وی با اشاره به سلسله نشست های پیشین اقتصاد دانش بنیان که توسط پژوهشکده مطالعات فناوری برگزار شده است، ادامه داد: در نشست های پیشین رویکردهای مختلف از منظر مکاتب مختلف اقتصادی به اقتصاد دانش بنیان طرح شد و بر این اساس تعاریف و نگاه های مختلف به این مفهوم مورد بررسی قرار گرفت.
به گفته ابوجعفری، نگاه فعالان اقتصادی به توسعه اقتصاد دانش بنیان و توجه به پرسش که در بستر کنونی اقتصاد، امکان شکل گیری اقتصاد دانش بنیان وجود دارد از اهمیت بالایی برخوردار است.
مدیر گروه اقتصاد دانش بنیان پژوهشکده مطالعات فناوری افزود: مهندس بحرینیان که هم فعال اقتصادی و عضو هیات نمایندگان اتاق ایران دعوت به عمل آمده است تا بر اساس تجارب شکل گرفته در بنگاه های تولیدی در زمینه توسعه یافتگی و الزامات توسعه اقتصاد دانش بنیان با توجه به تجارب عملی دنیا هم فکری صورت گیرد.

منبع : ایرنا

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.