27 شهریور, 1395

کشف ۲۷۷ میلیارد کالای قاچاق طی ۵ ماه گذشته

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به برنامه‌ریزی منظم و اجرای عملیات‌های گسترده و مستمر با هدف اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از کشف ۲۷۷ میلیارد انواع کالای قاچاق طی ۵ ماه گذشته در این استان خبر داد.

سردار حسین رحیمی در تشریح این خبر گفت: قاچاق کالا و ارز تأثیرات منفی بر پیکره اقتصاد کشور می‌گذارد و ضمن ایجاد رکود و شکل دهی مشاغل کاذب، از رونق اقتصادی جلوگیری می‌کند، لذا مبارزه با آن از اولویت‌های مهم پلیس در استان است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: مأموران پلیس استان در ۵ ماهه ابتدای سال جاری ۳ هزار و ۴۷۴ پرونده در حوزه کالای قاچاق تشکیل داده‌اند که رشد ۱۲۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به توقیف ۳ هزار و ۲۲۳ دستگاه خودرو در زمینه قاچاق کالا گفت: در ۵ ماهه اول سال جاری با تلاش‌های شبانه روزی مأموران پلیس در سطح استان دستگیری قاچاقچیان کالا نیز ۶۲ درصد افزایش پیدا کرده است.

سردار رحیمی در پاسخ به سوالی در خصوص ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده گفت: برابر اعلام کارشناسان ارزش ریالی اقلام ۲۷۷ میلیارد و ۵۰۴ میلیون ریال برآورد شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ارزش ریالی اقلام نیز ۱۳۸ درصد افزایش پیدا کرده است.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.