27 شهریور, 1395

راه‌اندازی مجدد بازارچه فصلی بانوان استان در راستای اقتصاد مقاومتی

مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری قزوین، از راه‌اندازی مجدد بازارچه فصلی بانوان در راستای اقتصاد مقاومتی خبر داد.

«مریم بیدخام» در حاشیه بازدید از بازارچه فصلی بانوان توانمند استان گفت: این بازارچه که به‌منظور حمایت از اشتغال و کمک به اقتصاد خانواده‌ها به همت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و با همکاری سازمان میادین شهرداری قزوین پانزدهم شهریورماه افتتاح‌شده بود، در هفته دوم با تولیدات محصولات خانگی و اقلام جدید دایر شد.

وی افزود: به جهت این‌که بانوان توانمند استان علی‌رغم تولید محصولات متنوع در همه زمینه‌ها از جمله صنایع‌دستی، محصولات کشاورزی و ارگانیک امکان عرضه و فروش محصولات خود را نداشتند، در این بازارچه سعی شده شرایط مناسبی برای معرفی و بازاریابی این محصولات فراهم شود.

مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری قزوین یادآور شد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی و استفاده بهینه از سیل عظیم توانمندی‌ها و امکانات موجود برپایی این قبیل بازارچه‌های فصلی ضروری است.

وی ادامه داد: فروش مستقیم محصولات آن دسته از بانوانی که شغل خانگی دارند در این نوع بازارچه‌ها بدون وجود مانع و واسطه به سهولت انجام‌شده چون این شکل عرضه و تقاضا بهترین نوع حمایت برای زنان شاغل و سرپرست خانواده است.

بیدخام افزود: به‌جهت تعداد بسیار زیاد متقاضی و غرفه‌های کم، با تقسیم‌بندی به‌عمل‌آمده هر یک از غرفه‌ها به مدت یک هفته به متقاضیان واگذار می‌شود، که در دومین هفته این بازارچه که از سه‌شنبه شروع‌شده بانوان توانمند محصولات و تولیدات خانگی خود را به مدت یک هفته در معرض فروش خواهند گذاشت و آخرین سری این بازارچه تا پنجم مهرماه ادامه خواهد داشت.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: محصولات عرضه‌شده در این بازارچه تولیدات خانگی، صنایع‌دستی، محصولات کشاورزی ارگانیک و سایر اقلام مربوط به توانمندی‌های بانوان استان است.

بیدخام یادآور شد: این بازارچه با استقبال خوب بانوان توانمند و همشهریان گرامی قرار گرفته، و تلاش خواهد شد این طرح در پارک‌ها و دیگر مراکز سطح استان تداوم یابد.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.