25 شهریور, 1395

هیچ دستگاهی نمی‌تواند خود را خارج از بحث اقتصاد مقاومتی تصور کند

استاندار آذربایجان‌شرقی با تأکید بر بهبود عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان و لزوم ارزیابی دقیق این عملکرد، گفت: امسال میزان تلاش دستگاه‌ها در جهت تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و اجرای سند تدبیر توسعه ملاک ارزیابی عملکرد دستگاه‌های استان خواهد بود.

«اسماعیل جبارزاده» در آئین اختتامیه جشنواره شهید رجایی و تجلیل از دستگاه‌های اجرایی برتر استان آذربایجان‌شرقی، خاطرنشان کرد: این جشنواره فرصت مناسبی برای ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها به روش سیستماتیک و به دور از حب و بغض است و خوشبختانه هر سال که می‌گذرد نتایج آن به واقعیت نزدیک‌تر می‌شود.

وی با تأکید بر مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی استان در این جشنواره، خاطرنشان کرد: هیچ دستگاهی نباید از ارزیابی عملکرد خود بترسد، چون اگر معایب و محاسن عملکرد مشخص نشود ادامه راه سخت و دشوار خواهد بود.

جبارزاده یادآور شد: همه دستگاه‌ها باید نتایج این جشنواره را ملاک قرار داده و بکوشند شاخص‌های عملکرد خود را در سال‌های آتی ارتقا دهند.

استاندار آذربایجان‌شرقی در ادامه با بیان این‌که امسال، اقتصاد مقاومتی نیز جزو شاخص‌های ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها خواهد بود، افزود: هیچ دستگاهی نمی‌تواند خود را خارج از بحث اقتصاد مقاومتی تصور کند و همه دستگاه‌ها به شکلی در این زمینه نقش دارند.

وی با تأکید بر این‌که همه دستگاه‌ها باید بخش عمده توان و انرژی خود را صرف پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی کنند، ادامه داد: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد روند خوبی در این زمینه آغاز شده و در ادامه کار باید با شتاب بیشتر گام‌های جدیدی برداریم.

جبارزاده هم‌چنین عمل به سند تدبیر توسعه را از دیگر ملاک‌های ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در سال جاری اعلام کرد و گفت: همه بر این باوریم که راه توسعه پایدار استان از اجرای این سند می‌گذرد، از این‌رو میزان موفقیت در این زمینه جزو معیارهای ارزیابی خواهد بود.

استاندار آذربایجان‌شرقی با تأکید بر اهمیت تکریم ارباب رجوع از نظر دینی و اعتقادی، اظهار کرد: فلسفه حضور مسئولان خدمت به مردم است و برآیند کار دستگاه‌ها باید در جهت رفاه حال مردم و حل مشکلات آنان باشد.

وی با بیان این‌که هدف دولت یازدهم اداره کشور با تدبیر و زنده کردن امید در دل مردم است، افزود: قاعدتاً افرادی که منافع خود را در خلاف جهت منافع مردم می‌بینند برای ناامیدی و دلسرد کردن مردم از نظام تلاش می‌کنند.

جبارزاده با بیان این‌که ما وارث خون شهیدان هستیم، گفت: آزادی‌خواهی و زیر بار ظلم نرفتن هزینه‌های زیادی دارد و ما با علم و آگاهی این راه را انتخاب کرده‌ایم و باید با همه توان در آن قدم برداریم.

استاندار آذربایجان‌شرقی با قدردانی از دستگاه‌های برتر جشنواره شهید رجایی، گفت: بسیاری از دستگاه‌های اجرایی استان عملکرد موفقی در سال ۹۴ داشتند، اما بر اساس دستورالعمل این جشنواره فقط ۱۱ دستگاه به‌عنوان برتر انتخاب شده است.

وی با تأکید بر این‌که همه مدیران وظیفه دارند سازمان تحت مدیریت خود را به سمت قله‌های پیشرفت بکشانند، افزود: باید انرژی و انگیزه لازم برای این کار را به سازمان خود تسری دهیم، چون با روزمرگی امکان رسیدن به موفقیت وجود ندارد

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.