25 شهریور, 1395

اشتغالزایی بستر تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است

مدیر اداره امور شعب بانک ملی لرستان، اشتغالزایی را بستر تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: تکیه بر مؤلفه های بانکداری اسلامی وجه تمایز بانک مهر اقتصاد با دیگر بانک ها است.

بیژن مقدم بیرانوند، مدیر اداره امور شعب بانک ملی استان لرستان و دبیر شورای هماهنگی بانک های استان، با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی بانک مهر اقتصاد در زمینه خدمت رسانی به مردم گفت: این اقدامات شایسته و قابل تقدیر است.

 

مقدم با اشاره به خدمات بانک مهر اقتصاد و اشتغالزایی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی افزود: اشتغالزایی مهم ترین مؤلفه برطرف کردن مشکل بیکاری جوانان و لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی به فرمایشات رهبری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و عنوان کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی لازمه رسیدن به اقتصادی سالم و شکوفایی اقتصادی را در پی دارد.

مدیر اداره امور شعب بانک ملی استان لرستان گفت: توجه به مؤلفه های بانکداری اسلامی و تحقق این مهم در بانک مهر اقتصاد برای ما سرمایه است.

رئیس شورای هماهنگی بانک های استان با تأکید بر ضرورت فراهم کردن زمینه تعامل بانکها برای شکوفایی اقتصادی کشور،خواستار افزایش سطح همکاری های بانکها شد.

مقدم تصریح کرد: در سایه همکاری مردم و بانکها و با ایجاد اشتغال در جامعه می توان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام های مؤثری برداشت.

وی خاطرنشان کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی بانک ملی آمادگی همکاری مشترک با بانک مهر اقتصاد را دارد و در این راستا می توان از امکانات، تجارب و ظرفیت های موجود استفاده کرد.

حمید رضا محسنی، رئیس اداره امور شعب بانک مهر اقتصاد استان لرستان، با اشاره به برپایی نمایشگاه هایی با محوریت بانکداری اسلامی، گفت: این نمایشگاه ها در شهرستان های خرم آباد، پلدختر، بروجرد، الیگودرز و کوهدشت برگزار شده است.

وی افزود: سخنرانی پیش خطبه های نماز جمعه از دیگر فعالیتهای این نهاد به مناسبت هفته بانکداری اسلامی بود که در جهت اطلاع رسانی و آگاهی عموم مردم صورت گرفت.

محسنی با اشاره به اینکه از سال ۱۳۹۰  هیئت امور شرعی در بانک مهر اقتصاد تشکیل شد، افزود: مسؤولین شعب بانک مهر اقتصاد ۴۰۱ هزار نفر  ساعت آموزشهای لازم در جهت بانکداری اسلامی را گذرانده اند.

رئیس اداره امور شعب بانک مهر اقتصاد استان افزود: مسؤولان شعب این بانک نسبت به قراردادهای شرعی و امورات بانکداری آموزش لازم را دیده و بر این قراردادها مسلط هستند.

حمید رضا محسنی در پایان این دیدار با اشاره به اهمیت تحقق اقتصاد مقاومتی و مطالبات مقام معظم رهبری مد ظله العالی در این زمینه خاطرنشان کرد: بانک مهر اقتصاد با پرداخت بیش از ۴۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات بحمد ا… توانسته است ۱۸۰ هزار شغل  در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ایجاد نماید.

منبع : شبستان

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.