25 شهریور, 1395

تقویت بهره‌وری یک ضرورت اجتناب ناپذیر در اقتصاد مقاومتی است

استاندار قم گفت: تقویت انگیزش و تفکر داشتن بهره‌وری یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر در تحقق اقتصاد مقاومتی است.

«سیدمهدی صادقی» چهارشنبه شب در هفتمین جلسه شورای اداری استان در فرمانداری قم، افزود: اگر بخواهیم یک جامعه پویا در جهت رشد و توسعه داشته باشیم باید در جهت بهره‌وری گام برداریم در این راستا یکی از ارکان مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی، بهره‌وری می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: باید توجه داشت اقتصاد مقاومتی یک ضرورت ملی است و بهره‌وری می‌تواند در رشد و توسعه کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی موثر باشد.

استاندار قم افزود: با حمایت‌های ملی می‌توان در جهت افزایش بهره‌وری در سطح استان به موفقیت‌های خوبی دست یافت در این زمینه ساختار ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سطح استان‌ها تشکیل و اختیاراتی واگذار شده که در قم این وظیفه مهم برعهده رئیس سازمان گردشگری نهاده شده است.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب توصیه‌هایی پیرامون اقتصاد مقاومتی داشته‌اند و سیاست‌هایی در این زمینه ابلاغ شده است که مدیران دستگاه‌های اجرایی باید در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش کنند.

صادقی با اشاره به ملاقات با رئیس‌جمهوری در هفته گذشته در خصوص مهم‌ترین مسائل مرتبط با استان قم خاطرنشان کرد: در این جلسه ریاست جمهوری درخواست‌هایی را داشتند که آن را باید سرلوحه امور در فعالیت‌ها بدانیم ما نیز برخی از مشکلات و نیازها را با ریاست جمهوری مطرح کردیم.

وی در مورد سرشماری نفوس و مسکن اظهار کرد: یکی از رویدادهای مهم سرشماری نفوس و مسکن در سال جاری است صدور فرمان سرشماری از سوی ریاست جمهور به همراه تأکیدات رهبری وظیفه ما را سنگین می‌کند در این باره سرشماری به روش اینترنتی از ۳ الی ۲۴ مهر ماه و به روش حضوری از ۲۵ مهر تا ۲۵ آبان ماه انجام می‌شود.

استاندار قم درباره سرشماری اینترنتی توضیح داد: این نوع سرشماری امنیت بیش‌تری دارد و مزیت‌های بهتری را نسبت به سرشماری حضوری خواهد داشت از این‌رو باید همه دستگاه‌های اجرایی در انجام آن مشارکت داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت منسجم و همکاری و جدیت در این طرح موجب می‌شود از امکانات موجود در انجام سرشماری و بهره‌وری در این عرصه استفاده بهینه داشته باشیم.

صادقی یادآور شد: در جهت گسترش فرهنگ اقتصاد مقاومتی اگر طرح و پیشنهادی وجود دارد باید با ارائه آن در جهت تحقق این امر مهم تلاش کرد.

وی از برگزاری دوره‌های آموزشی دانش‌آموزان و کارگران در قم خبر داد و گفت: شورای هماهنگی مبارزه با مصرف مواد مخدر برنامه‌ای را برای برگزاری دوره‌های آموزشی در نظر گرفته که این دوره‌های ۶ ساعته جهت جلوگیری از اعتیاد است.

استاندار قم خاطرنشان کرد: امید است با برگزاری دوره آموزشی دانش‌آموزان و کارگران توسط دستگاه‌های اجرایی شاهد ارتقای سطح آگاهی داشته باشیم و اعتیاد که نقش مهمی در آسیب‌های اجتماعی دارد با آگاهی جامعه از میان برود.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.