20 آبان, 1394
معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌های وزیر کار:

ارتباط با دنیا سبب تقویت اقتصاد کشور می شود

معاون مجلس و امور استان‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید به اقتصاد درون زای برون گرا تکیه کنیم . ارتباط با دنیا موجبات تقویت اقتصاد کشور را فراهم می کند.

سید علی اکبر طاهایی عصر چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی  شهرستان گالیکش اظهار کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی یک تلاش برنامه ای و ملموس باید از سوی دولت صورت بگیرد  که این مهم از طریق ارتباط با خارج محقق خواهد شد.

وی تصریح کرد: ژاپن از طریق ارتباط با سایر کشورهای خارجی به کشور شماره یک جهان تبدیل شد، شانگهای یک هزار و ۴۰۰ میلیارد دلار صادرات دارد که این مهم از طریق اقتصاد درون زا و برون گرا به دست آمده است.

معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: با اقتصاد بسته و با دعوا کردن با دنیا گشایشی ایجاد نمی شود، البته ما باید جاهایی روی اصول خود بایستیم و هیهات من الذله بگوییم اما برای خودمان  بی دلیل دشمن تراشی نکنیم.

طاهایی با اشاره به اینکه دولت در زمینه دیپلماسی توفیقات ویژه ای داشته است، ابراز داشت: ارتباط با کشورهای دیگر سبب تقویت بخش اقتصاد می شود.

وی در ادامه با اشاره به برنامه های وزارت تعاون و کار در خصوص بیمه سلامت گفت: انعقاد تفاهم نامه دارویی بیماران صعب العلاج و اختصاص بیش از هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و کاهش ۲۰ درصد افزایش پرداختی، گسترش پوشش بیمه خدمات درمانی و پرداخت هزینه کمتر از جیب مردم و اجرای طرح بیمه همگانی و رایگان سلامت به میزان ۹ میلیون نفر در راستای افزایش ضریب نفوذ درمان از جمله برنامه های وزارت تعاون در بیمه سلامت بوده است.

منبع : مهر

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.