25 شهریور, 1395

روستاها در خط مقدم تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی هستند

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: روستاها در خط مقدم تولید و تحقق ابعاد مختلف اقتصاد مقاومتی هستند وباید این ظرفیت مورد حمایت جدی قرار گیرد.

صدیف بدری صبح امروز در جریان بازدید از تعدادی از روستاهای شهرستان اردبیل اظهار کرد: ما هر چه قدر از روستاها و توانمندی آنها غفلت کرده و فاصله بگیریم قطعا با آسیب‌ها و مشکلاتی روبه‌رو می‌شویم و روز به روز نیز بر دامنه آسیب‌های خود روستاییان در سایه مهاجرت‌ها و برخی بی‌توجهی‌ها به اشتغال و توانمندی آنها افزوده خواهد شد.

وی رسیدگی به مشکلات روستاییان را با تدبیری درست وظیفه نمایندگان با پیگیری در قوه مقننه و مجریه اعلام کرد و افزود: ما با دعوت از مسؤولان مرتبط با خدمت‌رسانی به روستائیان زحمتکش، اقدام به پیگیری و رفع سریع موانع و مشکلات روستاییان کردیم.

در این بازدید که با همکاری مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل، مدیر بنیاد مسکن شهرستان اردبیل، مدیر جهادکشاورزی شهرستان اردبیل، مدیر آب و فاضلاب شهرستان اردبیل، رئیس اداره تربیت بدنی شهرستان اردبیل و هیات همراه نمایندگان انجام شد اهم مشکلات روستاهای حمل آباد، امیدچه (ایمچه)، خشکه‌رود، قلعه‌جوق، ینگجه رضابیگلو، کردکندی، اروانق، حسینعلی کندی و جناقرد مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت و دستورات و تصمیمات لازم درخصوص موارد مطرح شده نیز گرفته شد.

عمده موارد مطرح شده در دیدار با دهیاران، اعضای شورای روستاها و اهالی زحمتکش این روستاها، مشکل آب آشامیدنی، کانال‌های مزارع، مشکلات مربوط به طرح هادی و بازنگری‌های آن و امکانات ورزشی بود که مسؤولان حاضر در جمع روستائیان با دقت و حوصله، ضمن قرار گرفتن در جریان موارد مطروحه، تصمیمات و دستورات لازم را اتخاذ کرده و اهالی را در جریان چند و چون رفع مسائل و مشکلات قرار دادند.

بدری نیز در جریان این بازدید که چندین ساعت به طول انجامید با اشاره به آشنایی‌اش با مشکلات حوزه انتخابیه و نیز روستائیان پرتلاش بر ضرورت تسریع در حل مسائل و معضلات روستائیان که به عنوان تولید کنندگانی که با کمترین امکانات در جامعه فعالیت دارند، فارغ از هرگونه پیچیدگی‌های بروکراتیک مرسوم، تاکید کرد.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.