24 شهریور, 1395

حل مشکلات کشور در گرو تحقق اهداف دانش‌بنیان است

رئیس بنیاد نخبگان لرستان گفت: حل مشکلات کشور در گرو تحقق اهداف دانش‌بنیان است.

دکتر امیری در مراسم تجلیل از برترین‌های کنکور سراسری استان اظهار کرد: کشور ما در حال عبور از یک مقطع زمانی و گذر از اقتصاد نفتی به اقتصاد دانش‌بنیان است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی تأکید دارند، افزود: اقتصاد مقاومتی باید از تکانه‌های بیرونی، تحریم، تغییر قیمت نفت و… مصون باشد.

امیری با بیان اینکه پایه اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش‌بنیان و متکی بر دانش و فناوری است، اضافه کرد: بنیاد اقتصاد دانش‌بنیان، افرادی هستند که دارای فکر، اندیشه و ایده هستند و خوشبختانه کشور از این حیث حائز رتبه برتر است.

رئیس بنیاد نخبگان لرستان با اشاره به اینکه چهارمین کشور تولیدکننده مهندس در دنیا هستیم، افزود: اصلی‌ترین نقش در اقتصاد دانش‌بنیان را صاحبان ایده و علم برای رفع مشکلات کشور بر عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه حل مشکلات کشور در گرو تحقق اهداف دانش‌بنیان است، افزود: در سال ۹۲، ۱۱۰ شرکت دانش‌بنیان وجود داشت هم‌اکنون تعداد این شرکت‌ها به سه هزار مورد رسیده و بناست تا افق ۲۰ ساله کشور به ۵۰ هزار شرکت برسد.

امیری بیان کرد: ایران در چند سال اخیر بزرگترین کشورهای تولیدکننده نرم‌افزار در حوزه IT و ICT است.

رئیس بنیاد نخبگان لرستان تاکید کرد: برگزیدگان کنکور سراسری باید در جهت محقق شدن اقتصاد دانش‌بنیان در استان پیشقدم باشند.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.