24 شهریور, 1395

بومی سازی اقتصاد مقاومتی بهترین الگو برای اقدام و عمل است

پرویز کولانی عصر سه شنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی این شهرستان اظهار کرد: بواسطه شرایط خاص کشور و حساسیت موضوع، رهبر معظم انقلاب سال جاری را سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری کردند.

پرویز کولانی عصر سه شنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی این شهرستان اظهار کرد: بواسطه شرایط خاص کشور و حساسیت موضوع، رهبر معظم انقلاب سال جاری را سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری کردند.
وی افزود: بهترین کار برای برون رفت از مشکلات اقتصادی و عمل کردن به نامگذاری سال و منویات معظم له، اتکا اقتصاد کشور به پتانسیل ها و ظرفیت های داخلی است که همه مدیران باید در این ارتباط جهاد گونه تلاش کنند.
فرماندار چرداول به وجود منابع الهی و پتانسیل های این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: این شهرستان دارای ۶ هزار و ۵۰۰ راس دام سنگین و ۲۱۱ هزار دام سبک است و سالانه بیش از ۱۱ هزار تن شیر خام در این منطقه تولید می شود.
کولانی تاکید کرد: بر اساس استانداردها بیش از پنج هزار تن شیر مازاد در چرداول به فروش می رسد که با احداث کارگاه های لبنی و استفاده از تولید مطلوب شیر، می توان گامی اساسی در اشتغالزایی جوانان منطقه برداشت.
وی ایجاد صنایع بسته بندی ماست توسط بسیج سازندگی در این شهرستان را گامی مثبت دانست و از آمادگی دولت برای فراهم کردن زیر ساخت ها و همچنین تسهیل در امور اداری ایجاد کارگاه های کوچک تولیدی خبر داد.
کولانی بر نقش بی بدیل سپاه و بسیج در عرصه های مختلف تاکید کرد و افزود: اگر به تاریخ انقلاب اسلامی نگاه کنیم نقش بسیج یک نقش بارز و تاثیرگذار بوده و حفاظت و صیانت از کشور در هشت سال دفاع مقدس، مقابله با جنگ نرم تمام عیار دشمنان، سازندگی کشور، فراهم سازی و ایجاد امنیت و اقتدار پایدار از مهمترین دستاوردهای این نهاد است.
فرماندار چرداول یادآور شد: ترویج فرهنگ بسیجی بعد از جنگ تحمیلی اثر خود را بر جامعه و بویژه سیاسیون، نخبگان، دانشگاهیان و حتی اقتصاددانان گذاشته و این روحیه و فرهنگ روز به روز در حال درخشش و بالندگی است.

با توجه به ظرفیت ها و منابع محلی شهرستان چرداول بعنوان مرکز رونق و سرمایه گذاری صنایع بسته بندی ماست در راستای اقتصاد مقاومتی، از سوی بسیج سازندگی استان ایلام ۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای این بخش اختصاص یافت.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.