24 شهریور, 1395

۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید پرداخت شد

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به پرداخت ۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در سال جاری گفت: بزرگترین مشکل واحدهای تولیدی راکد و نیمه راکد در کشور کمبود نقدینگی است.

رضا رحمانی روز چهارشنبه در جلسه مشترک اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری ملکان با اشاره به اینکه ۸۳ هزار واحد از ۸۷ هزار واحد تولیدی و صنعتی کشور، کوچک و متوسط هستند، گفت: بیشتر این واحدها با ضعف بازاریابی مواجهند.
وی با بیان اینکه یکی از سیاست های دولت احیای مجدد واحدهای تولیدی و صنعتی راکد و نیمه فعال است، خاطرنشان کرد: طبق توافق انجام یافته با بانک مرکزی ۱۶۰هزار میلیارد ریال تسهیلات برای رونق این واحدها اختصاص یافته است.
رحمانی با بیان اینکه طرح رونق تولید از ابتدای امسال اجرایی شده است، گفت: چک برگشتی، بدهی بانکی، مشکل بیمه و مشکل مالیاتی از جمله مشکلات واحدهای تولیدی است .
وی اعلام کرد: از ابتدای امسال برای ۷۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی متقاضی تسهیلات رونق تولید ۶۰هزار میلیارد ریال توسط بانک های عامل پرداخت شده است.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سه هزار واحد از این واحدهای تولیدی در حوزه صنعت، معدن و تجارت و بقیه در حوزه فعالیت سایر وزارتخانه ها هستند.
رحمانی با اظهار تاسف از جذب کم استان آذربایجان شرقی از این تسهیلات، بر رفع موانع بانکی و معرفی بیشتر واحدهای تولیدی و صنعتی تاکید کرد.
نماینده ملکان در مجلس شورای اسلامی نیز با انتقاد از روند احداث شهرک صنعتی در این شهرستان افزود: در حالیکه ۵سال از احداث این شهرک می گذرد، هنوز زمین شهرک تفکیک و واگذار نشده است .
سلمان خدادادی گفت: ۸۰۰ هکتار زمین رایگان در اختیار شهرک های صنعتی قرار داده شده است اما اقدامات چندانی مشاهده نمی شود .
فرماندار ملکان هم در این جلسه با اشاره به طولانی شدن احداث کارخانه ذوب آهن در این شهرستان اعلام کرد: بعضی مشکلات این کارخانه حل شده و تا سه ماه آینده واحد نورد آن به بهره برداری می رسد.
محمدباقر خانی گفت: با راه اندازی کامل این کارخانه برای یک هزارنفر بصورت مستقیم و برای ۶هزار نفر بصورت غیر مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

 

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.