24 شهریور, 1395

قاچاق کالا سرمایه‌های کشور را نابود می‌کند

سرپرست فرمانداری شهرستان سرخه با تأکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی تولید ملی را احیا خواهد کرد، گفت: قاچاق کالا سرمایه‌های ملی را نابود می‌کند.

علی‌محمد مویدی‌زاده در جلسه کمیسیون قاچاق کالا و ارز شهرستان سرخه که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، با اشاره به اثرات مخرب قاچاق بر اقتصاد داخلی اظهار کرد: قاچاق کالا و ارز سرمایه‌های ملی کشور را نابود خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه باید از سرمایه‌های ملی و تولید داخلی در همه موارد حراست و صیانت به عمل آید، گفت: متأسفانه سوداگران و قاچاقچیان کالا با درآمدهای بسیار زیاد و سود فراوان مشغول قاچاق و جذب نیروی انسانی هستند و این مهم تلاش مضاعف مسؤولان و دستگاه‌های ذیربط را بیش‌ازپیش نمایان خواهد ساخت.

رئیس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه قاچاق کالا و ارز شهرستان سرخه تصریح کرد: در سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل باید از تمام بسترها و امکانات در جهت احیای تولید ملی و رونق اقتصاد استفاده کرد که در این راستا مبارزه با قاچاق کالا و ارز تأثیر به‌سزایی در حمایت از صنعت داخلی خواهد داشت.

مویدی‌زاده بیان کرد: قاچاقچیان کالا نه‌تنها با نپرداختن مالیات و عوارض گمرکی به درآمدها و بدنه دولت ضربه اقتصادی وارد خواهند کرد، بلکه با واردات کالاهای غیراستاندارد خارجی و بعضاً ارزان‌قیمت و بی‌کیفیت باعث خواهند شد تا تولیدات باکیفیت و استاندارد داخلی در بازارهای داخلی مورد استقبال قرار نگیرند.

وی تصریح کرد: در صورت ادامه این روند و نبود برخورد مناسب با این سوداگران، تولید ملی و سرمایه‌های ارزشمند داخلی کشور رو به نابودی خواهد رفت.

منبع : ایران اکونا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.