23 شهریور, 1395

اقتصاد مقاومتی تنها راه مقابله با اقتصاد سرمایه داری

یکی از نشانه های رخنه کردن اقتصاد سرمایه داری در کشور‏ تعویق در حقوق بازنشسگان و مستمری بگیران است. پرداخت ماهانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان در اقتصاد سرمایه‌داری به عذاب بزرگ تبدیل شده است.

یکی از معضلاتی که در جامعه اقتصادی کشور دیده می شود‏ بحث اقتصاد سرمایه داری است که طی آن تمام انسان ها در این جامعه برای سود تلاش می کنند و تمامی فعالیت ها بر پایه سود متقابل طراحی می شود.

یکی از نشانه های رخنه کردن اقتصاد سرمایه داری در کشور‏ تعویق در حقوق بازنشسگان و مستمری بگیران است. پرداخت ماهانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان در اقتصاد سرمایه‌داری به عذاب بزرگ تبدیل شده است.

بعضا دیده می شود که برخی بانک ها نیز با همین رویه وام ۹۰۰ میلیون تومانی قرض الحسنه را به فردی ارائه می دهند. این در حالی است که همان فرد آن پول را در بانک با سود ۲۴ درصد سپرده گذاری می کند. با این تفاسیر نه خانی جابجا می شود و سود هنگفت این وام در اختیار این فرد قرار می گیرد.

اظهارات دادستان دیوان محاسبات کشور خود مبنی بر وجود سود گرایی مردم می باشد که در همین خصوص می گوید: این احکام مربوط به وزارتخانه‌های نفت، حدود ۲۹ پرونده به مبلغ حدود ۸ هزار میلیارد ریال، صنعت، معدن و تجارت و شرکتها و سازمانهای تابعه آن بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با ۱۶ پرونده به ارزش ۹ هزار میلیارد ریال، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شرکتهای بیمه دولتی با ۷ پرونده به مبلغ ۳۶ میلیارد ریال است.

این در حالی است که وجود رقم ۸ هزار میلیاردی نشانه دقیقی از روی کار آمدن اقتصاد سرمایه داری که متضاد آرمان های انقلاب اسلامی – امام راحل و همچنین سیاست های اقتصادی مقام معظم رهبری است. در دوران دفاع مقدس مردم علاوه بر خاک از اقتصاد و فرهنگ نیز دفاع می کردند.

بنابراین با توجه به این تفاسیر اولین پیشگام مقابله با اقتصاد سرمایه داری مردم هستند و همه مردم باید پایه کار آمده از شیوع این آفت مضر در اقتصاد کشور جلوگیری کنند. این در حالی است که کارشناسان اقتصادی معتقد هستنند که ابزار و هدف جنگ اقتصادی فراتر از اقتصاد است.

با توجه به اینکه ما در مقوله هسته ای کنار آمدیم و طرف مقابل به تعهدات اقتصادی خود عمل نکرد، باید بار دیگر سیاست های بین المللی کشور با توجه به فرامین مقام معظم رهبری و همچنین مبانی اقتصاد مقاومتی که تنها راه مقابله با اقتصادی سرمایه داری است تدوین و بازنگری شود.

منبع : تهران پرس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.