23 شهریور, 1395

اقتصاد مقاومتی نسخه‌ای شفابخش برای اقتصاد کشور است

اقتصاد مقاومتی نسخه‌ای مفید و شفابخش برای مشکلات اقتصادی حال حاضر کشور است و تنها با تکیه‌بر اقتصاد درون‌زا است که می‌توان با توطئه‌های دشمنان مقابله نمود.

علی کیهانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: بسیج سازندگی در ابتدا و در سال ۱۳۷۹ به جهت عمل به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و کمک به شکوفایی توانمندی‌های جوانان ایرانی شروع به فعالیت کرد.

فرمانده سپاه شهرستان بروجن با اشاره به اینکه استفاده مناسب از شرایط و امکانات موجود در کشور ازجمله راه‌های توسعه و پیشرفت است گفت: کلیه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برای عمل به سخنان و دغدغه‌های رهبر انقلاب است.

این مسؤول اقتصاد مقاومتی را نسخه‌ای مفید و شفابخش برای مشکلات اقتصادی حال حاضر کشور دانست و خاطرنشان کرد: تنها با تکیه‌بر اقتصاد درون‌زا است که می‌توان با توطئه‌های دشمنان مقابله نمود و اقتصاد مقاومتی راهی برای خنثی کردن دسیسه‌های آنهاست.

کیهانی افزود: شهرستان بروجن توانمندی‌ها و پتانسیل‌های خوبی برای تحقق طرح‌های اقتصاد مقاومتی دارد از همین رو در سال ۹۵ مقرر شده ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات به این طرح‌ها در این شهرستان پرداخت شود.

فرمانده سپاه شهرستان بروجن تنها راه تحقق اقتصاد مقاومتی را توجه به ظرفیت‌های داخل کشور و توانایی جوانان ایرانی عنوان و تأکید کرد: سال گذشته ۱۷ میلیارد ریال تسهیلات در قالب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در این شهرستان پرداخت شد که ۹۷ نفر با دریافت این تسهیلات و راه‌اندازی طرح‌های خود مشغول به کار شدند.

وی با اشاره به اینکه سقف این تسهیلات برای هر متقاضی ۳۰۰ میلیون ریال است تصریح کرد: طرح‌هایی که در حوزه اقتصاد مقاومتی می‌توان در شهرستان بروجن اجرا کرد شامل پرورش دام سنگین، شترمرغ، پرورش آبزیان سرد و گرم، زنبور عسل، مرغ بومی، بلدرچین، پرورش زعفران، گیاهان دارویی، محصولات گلخانه‌ایی، تولید قارچ، ورمی کومپوست، صنایع تبدیلی خرد و کوچک و صنایع تبدیلی ویژه هستند.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.