23 شهریور, 1395

جهادگران اقتصادمقاومتی را به رگ های جامعه تزریق می کنند

در زندگی جهادی جریان اقتصاد مقاومتی جاری است و جهادگرانی که در این جریان حضور دارند همین سبک زندگی را به رگ های جامعه تزریق می کنند و به سمت مدیریت جهادی پیش می برند.

سید محمدرضا بحرانی مسئول جهاد سازندگی بسیج دانشجویی دانشگاه های استان قزوین جهاد را نوعی ازخود گذشتگی دانست و اظهار کرد: جهاد یعنی از خودگذشتی و از خود گذشتن در راه خیر و خود را ندیدن که  در آیات و روایات به آن  بسیار پرداخته شده و معیار اصلی آن یاد خدا و اعتقاد به این است که جهاد برای قرب الهی است.

وی درباره اعزام دانشجویان جهادگر  به این  اردوهای جهادی گفت :تا به امروز ۱۰ قرارگاه جهادی با حضور ۳۷ گروه جهادی بالغ بر ۱۷۰۰نفر از دانشجویان در تابستان به  بخش طارم سفلی در حدود ۲۰ روستا در بخش آوج و آبگرم ۱۵روستا در بخش الموت ۴روستا اعزام شدند.

بحرانی  به بخش مهم اردوهای جهادی اشاره کرد و افزود: هدف اصلی خود سازی  دانشجویان است که البته و در کنار آن با معامله دو طرفه که سود بیشترش به نفع دانشجویان خواهد بود آن ها بخش عظیم محرومیت زدایی را در برنامه های خود دارند که هدف اصلی این انقلاب به شمار می رود.

مسئول جهاد سازندگی  بسیج دانشجویی دانشگاه های استان قزوین در ادامه بحث کمیته اقتصاد مقاومتی را در این اردو پیش کشید  و اذعان داشت: زمینه های فعالیت جهادگران  بیشتر عرصه های عمرانی فرهنگی آموزشی و بهداشتی درمانی و همچنین اقتصاد مقاومتی بود که تقریبا به ازای هر نفر در اردو ۱۰۸هزار تومان  به ازای ۱۰ روز در نظر گرفته شد. و البته در این اردو هزینه ها به شدت کاهش یافت و البته این در حالی بود که خدمات بیشتری نیز ارائه شد که مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است.

این مسئول، زندگی جهادی را  پر از اراده و انگیزه برای خدمت بیان کرد و گفت: در زندگی جهادی هیچوقت منتظر امکانات و مقدمات نیستیم فلذا  بخاطر هدف جهادی با حداقل امکانات بیشترین خدمات  به مخاطب با عشق و اخلاص ارائه می شود.

وی عملی کردن اقتصاد مقاومتی را تکلیف اصلی و فرمان برداری از فرامین مقام معظم رهبری خواند و ابراز کرد: در زندگی جهادی جریان اقتصاد مقاومتی جاری است و جهادگرانی که در این جریان حضور دارند همین سبک زندگی را به رگ های جامعه تزریق می کنند و به سمت مدیریت جهادی پیش می برند و این خودش اصل اساسی در فرهنگ سازی است.

مسئول جهاد سازندگی بسیج دانشجویی دانشگاه های استان قزوین در پایان خاطرنشان کرد: هر فردی حداقل یکبار اردوی جهادی را تجربه کنند و از نزدیک شاهد مجاهدت‌های جهادگران باشند تا تجربیات بیشتری کسب کنند و از برکات اردو بهره مند شوند.

منبع : خبرگزاری بسیج

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.