23 شهریور, 1395

دستیابی به توسعه بدون اقتصاد دانش‌بنیان امکان‌پذیر نیست

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری البرز گفت: بدون اقتصاد دانش‌بنیان سرمایه‌های موجود به زودی از دست می‌رود.

عبادالله کامکار در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه برای دستیابی به توسعه، استفاده از سرمایه‌های جوان و نخبگان ضروری به نظر می‌رسد، افزود: یکی از شاخصه‌های پیشرفت هر منطقه وجود سرمایه‌های انسانی است که در اکثر موارد مورد توجه قرار نمی‌گیرد. باید شرایطی پیش بیاید که در نظام اداری استان بیش از پیش از توانمندی‌های نخبگان استفاده شود.
وی تصریح کرد: نخبگان باید از تمامی ظرفیت‌های استان برای امور پژوهشی و پیشبرد طرح‌های سرمایه‌گذاری استفاده کنند.
این مسئول ادامه داد: نخبگان باید برای هموارتر کردن مسیر شکوفایی استان طرح‌های خود را ارائه دهند؛ چرا که توسعه بدون اقتصاد دانش‌بنیان مفهومی ندارد.
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری البرز افزود: بدون اقتصاد دانش‌بنیان و مردم‌بنیان سرمایه‌های موجود به زودی از دست می‌رود.
کامکار در ادامه به توفیق استان در جذب سرمایه‌گذاری خارجی اشاره کرد و افزود: تاکنون ۱۱ سرمایه‌گذاری خارجی در البرز به ثمر رسیده که  در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به تحولاتی که پس از تصویب برجام صورت گرفته شرایط کنونی استان برای حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی فراهم است.
کامکار افزود: طی چند سال گذشته تحریم‌ها مشکلات زیادی برای صنایع استان به وجود آورد که در تلاش هستیم راه‌حل‌های تخصصی برای رفع این موانع در کارگروه‌های تخصصی ارائه دهیم.
وی در پایان گفت: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با جدیت هر چه تمام‌تر در زمینه رفع موانع تولیدکنندگان وارد عمل شده و فعالیت‌های خوبی در این زمینه داشته است؛ زیرا ابعاد مختلف صادرات و واردات استان صنعتی البرز باید مورد بررسی قرار گیرد.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.