23 شهریور, 1395

لزوم آشنا شدن آحاد مردم با الزامات اقتصاد مقاومتی

باید اقشار مختلف مردم با الزامات و نحوه تحقق یافتن آرمان اقتصاد مقاومتی آشنایی پیدا کنند.

حجت‌الاسلام سید محمد هاشمی صبح امروز در جلسه تبیین راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی که در شهرستان شوط برگزار شد، اظهار داشت: باید اقشار مختلف مردم با الزامات و نحوه تحقق یافتن آرمان اقتصاد مقاومتی آشنایی پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه هفته تعاون را پشت‌سر گذاشته‌ایم، ادامه داد: در این روزها اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی همین طور شهرستان‌‌ها برای اجرای برنامه‌های مختلف اقدام کرده‌اند ولی می‌طلبد اقدامات ترویجی و تبلیغی در طول سال استمرار پیدا کند.

هاشمی با اشاره به اینکه سیزدهم تا نوزدهم شهریور به نام هفته تعاون نامگذاری شده است، اضافه کرد: در این روزها همه کسانی که به واسطه راه‌اندازی تعاونی در واحدهای تولیدی مشغول به کار هستند در برنامه‌های مختلف حضور پیدا کردند.

این مسؤول با اشاره به ریشه‌های قرآنی این مقوله مبنی بر « تَعَاوَنُوا عَلَی الْبِرِّ وَ التَّقْوی‏ وَ لاَ تَعاوَنُوا عَلَی الاِثْمِ وَ الْعُدْوانِ»؛ «و همواره در راه نیکی و پرهیزگاری با هم تعاون کنید»، خاطرنشان کرد: قدم برداشتن در این زمینه یک ضرورت و دستور الهی نیز به شمار می‌رود بنابراین به هیچ عنوان نباید از آن غفلت ورزید.

*باید برای تقویت انجام کار تعاونی گام برداشت

وی امروزه یکی از بهترین راه‌های تحقق پیدا کردن آرمان اقتصاد مقاومتی را تقویت روحیه‌ تعاون و کار جمعی در بین اقشار مختلف مردم به ویژه نسل جدید کشورمان دانست، و ادامه داد: باید در راستای احداث واحدهای تولیدی قدم بردارند که این اقدام باعث ایجاد اشتغال برای جوانان می‌شود.

امام جمعه شهرستان شوط با اظهار اینکه راه‌اندازی تعاونی باعث می‌شود تا بخشی از جوانان شهر و استان  مشغول به کار شوند، یادآوری کرد: همچنین از طرف دیگر این امر در رشد و توسعه‌ اقتصادی کشورمان تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

وی به سرشماری نفوس و مسکن به عبارت دیگر آغاز آمارگیری در کشور اشاره کرد و بیان داشت: در بحث آمار جمع‌آوری اطلاعات دقیق باعث خواهد شد تصمیم‌گیرندگان برای زمینه‌های مختلف از جمله اشتغال تصمیم‌های درستی بگیرند.

امام جمعه شهرستان شوط اضافه کرد: ارائه آمارها و اطلاعات مبتنی بر واقعیت‌های موجود و درست به پرسشگران باعث خواهد شد مسئولان امر در خصوص برنامه‌های اقتصادی، کشاورزی، صنعتی و امثال آن درست تصمیم‌گیری کنند.

*لزوم همکاری با مجریان سرشماری در شهرستان

وی با خطاب قرار دادن اقشار مختلف مردم به ویژه سرپرستان خانواده‌ها، گفت: وقتی ماموران آمار به درب منازل مراجعه کردند باید با آنها همکاری کرده و اطلاعات درست و دقیق در اختیارشان قرار دهید.

امام جمعه شهرستان شوط به وجود مشکلات مختلف شامل مسکن، ازدواج، بیکاری و … در جامعه اشاره کرد و گفت: برای عبور کردن از این مشکلات و رفع دغدغه‌های موجود باید بین دولت و ملت هم‌افزایی و همکاری لازم شکل گیرد.

این مدرس حوزه‌های علمیه با اظهار اینکه در روزهای پایانی نیمه نخست سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» قرار گرفته‌ایم، اظهار داشت: از فرصت‌های باقی‌مانده باید حداکثر استفاده را به عمل آورد تا منویات رهبر معظم انقلاب تحقق پیدا کند.

وی با اظهار اینکه عید سعید قربان و رهیدن از بند نفس را پشت‌سر گذاشته‌ایم، اضافه کرد: تلاش برای رشد فکری، پرورش معنوی و پاک شدن از گناهان همچنین نزدیک شدن به ذات اقدس الهی باید در هر لحظه‌ای ادامه داشته باشد، منحصر به اعیاد و مناسبت‌های سال نباشد.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.