20 شهریور, 1395

خودکفایی مددجویان کمیته امداد؛ از مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی

خودکفایی مددجویان تحت پوشش این سازمان و ایجاد اشتغال پایدار با استفاده از فرصت های داخلی یکی از مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی است.

بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری  اقتصاد مقاومتی، ریاضت نیست بلکه اگر این سیاست ها اعمال شود موجب آسایش و رفاه خواهد شد. به همین دلیل رسالت و هدف اصلی کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز در راستای کمک به بهبود معیشت مردم، حمایت از طرح های اقتصاد مقاومتی است.

عبدالقادر ایرندگانی افزود: پیش نیاز دست یابی به این هدف مهم تنها همت جهادی، مجاهدانه کار کردن، وقت‌گذاری بیشتر، تفاهم، دلسوزی و اعتقاد قلبی به اهمیت اقتصاد مقاومتی است و با توجه به اینکه تمام کارهای کمیته امداد امام خمینی (ره) دارای قصد قربه عند الله است و همواره درصدد تقویت اخلاق، همت و اخلاص در کار هستیم امیدوارم بتوانیم در زمینه اقتصاد مقاومتی نیز تاثیرات خوبی بگذاریم.

وی با بیان این مطلب که از نکات مهم این اداره توجه به برنامه توسعه و چشم‌انداز نظام است، بیان کرد: با توجه به رویکرد اصلی کمیته امداد امام خمینی (ره) همواره به همکاران گوشزد می کنم که همه ما وظیفه داریم به اجرای اقتصاد مقاومتی توجه ویژه داشته باشیم و با کار و همت مضاعف، اصلاح الگوی مصرف، نوآوری، شکوفایی، حماسه‌سازی در حوزه اقتصاد و فرهنگ، عدم وابستگی به منابع دولتی و جذب خیران اقدامات مناسبی را در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: همواره اثرگذاری کارها بر اساس ماندگاری و پایداری آن بوده و با توجه به اینکه نگاه تأخیری به انجام وظایف، نگاهی مردود است. باید کمیته امداد امام خمینی (ره)  به عنوان زیر مجموعه بیت رهبری در کارها و فعالیت‌ها پیشرو و پیشتاز باشد و با نگاه جدید و رویکردهای علمی کارها را پیش ببرد.

ایرندگانی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان زیر مجموعه هدف اصلی کمیته امداد امام خمینی(ره) است، اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از نیازهای اولیه هر خانواده تأمین مالی است، کمیته امداد امام خمینی (ره)  در سیاستی دوراندیشانه و خیرخواهانه به جای کمک مالی موقت و کوتاه‌مدت، شناسایی افراد توانمند و هدایت آنان به سوی مشاغل مختلف را در دستور کار قرار داده تا با  دریافت تسهیلات و ایجاد اشتغال راه را برای دست یابی به درآمد پایدار خانواده‌های مددجو هموار کند.

وی در پایان تصریح کرد: شعار کارکنان کمیته امداد امام خمینی (ره) این است  که هیچ کس نباید با نا امیدی از اتاق آنان خارج شود و تا جایی که می توانند به آنان کمک می‌کند تا خانواده های تحت پوشش و حتی کسانی که تحت پوشش این اداره نیستند بتوانند به خودکفایی برسند.

منبع : دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.