20 شهریور, 1395

دستیابی به توسعه بدون اقتصاد دانش‌بنیان امکان‌پذیر نیست

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری البرز گفت: نیروی انسانی محور توسعه است .

عباد الله کامکار درگفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز اظهار کرد: برای دستیابی به توسعه استفاده از سرمایه‌های جوان و نخبگان ضروری به نظر می‌رسد.
وی ادامه داد: یکی از شاخصه‌های پیشرفت هر منطقه وجود سرمایه‌های انسانی است که در اکثر موارد مورد توجه قرار نمی‌گیرد.
کامکار توضیح داد: باید شرایطی پیش بیاید که درنظام اداری استان بیش از پیش از توانمندی‌های نخبگان استفاده شود .
وی تصریح کرد: نخبگان باید از تمامی ظرفیت‌های استان برای امور پژوهشی و پیشبرد طرح‌های سرمایه‌گذاری استفاده کنند.
این مسئول ادامه داد: نخبگان باید برای هموارتر کردن مسیر شکوفایی استان طرح‌های خود را ارائه دهند؛ چراکه توسعه بدون اقتصاد دانش‌بنیان مفهومی ندارد .
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری البرز افزود: بدون اقتصاد دانش‌بینان و مردم‌بنیان سرمایه‌های موجود به زودی از دست می‌رود .
کامکار در بخش دیگری از صحبت‌های خود به توفیق استان در جذب سرمایه‌گذاری خارجی اشاره کرد و افزود: تا کنون ۱۱ سرمایه‌گذاری خارجی در البرز به ثمر رسیده که  در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به تحولاتی که پس از تصویب برجام صورت گرفته شرایط کنونی استان برای حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی فراهم است.
کامکار افزود: طی چند سال گذشته تحریم‌ها مشکلات زیادی برای صنایع استان به وجود آورد که در تلاش هستیم راه‌حل‌های تخصصی برای رفع این موانع در کارگروه‌های تخصصی ارائه دهیم .
وی در پایان گفت: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با جدیت هر چه تمام‌تر در زمینه رفع موانع تولیدکنندگان وارد عمل شده و فعالیت‌های خوبی در این زمینه داشته است؛ زیرا ابعاد مختلف صادرات و واردات استان صنعتی البرز باید مورد بررسی قرار گیرد.

 

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.