20 شهریور, 1395

احداث نیروگاه جدید هسته‌ای بوشهر گامی بلند در راستای اقتصاد مقاومتی است

جهانگیری با بیان اینکه اجرای ۲ واحد نیروگاهی در بوشهر در واقع گامی در راستای اقتصاد مقاومتی است، گفت:‌ دسترسی کشور به انرژی پاک و تبدیل مواد خام به محصولات جدید و مواد پیشرفته و افزایش تولید و صادرات و تبدیل مواد پتروشیمی به محصولات با ارزش افزوده بالا از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

اسحاق جهانگیری لحظاتی قبل در بدو ورود به فرودگاه این شهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان بوشهر همواره در همه عرصه‌ها درخشنده بوده و تاریخی درخشان دارد.

وی افزود: بوشهر قلب و کرانه انرژی کشور و کانون توسعه ایران اسلامی است.

معاون اول رئیس جمهور یادآور شد: با این نیت به بوشهر آمده‌ام که دو واحد جدید نیروگاهی را در بوشهر کلنگ‌زنی کنیم.

معاون اول رئیس جمهور یادآور شد: یکی از سیاست‌های اصلی دولت که به طور جدی دنبال می‌کند تامین بخش اصلی انرژی از تبدیل مواد فسیلی است.

جهانگیری بیان کرد: در مطالعاتی که انجام گرفته باید به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر برویم که یکی از این مراکز ساخت و تاسیس نیروگاه است.

وی ابراز داشت: امیدوار هستم که توفیق داشته باشیم، چند نیروگاه خورشیدی را در سطح کشور اجرایی و عملیاتی کنیم.

معاون اول رئیس جمهور افزود: اجرای ۲ واحد نیروگاهی در بوشهر در واقع گامی در راستای اقتصاد مقاومتی است.

وی در ادامه بیان کرد: بر اساس آمار موجود بیش از ۷۵ هزار مگاوات برق از نیروگاه‌های کشور تولید می‌شود که بخش عمده‌ای از آن از سوخت‌های فسیلی از جمله گاز تامین می‌شود.

جهانگیری تاکید کرد: ساخت نیروگاه اتمی در واقع در راستای تنوع بخشی به تولید برق در دستور کار قرار دارد و امیدواریم به اهداف مورد نظر برسیم.

وی تاکید کرد: نیروگاه اتمی بوشهر نقش مهمی در صرفه‌جویی سوخت‌های فسیلی، حفاظت محیط زیست و پایداری شبکه برق دارد که امید است در نقاط دیگر کشور نیروگاه‌های پاک، برای تولید برق توسعه یابد.

معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: در واقع دسترسی کشور به انرژی پاک و تبدیل مواد خام به محصولات جدید و مواد پیشرفته و افزایش تولید و صادرات و تبدیل مواد پتروشیمی به محصولات با ارزش افزوده بالا از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت: این نیروگاه در واقع از فناوری‌های روز دنیا برخوردار است و مواد خام را می‌توانیم به صنایع پیشرفته تبدیل کنیم.

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.