20 شهریور, 1395

دولت از ایجاد صنایع دستی و گردشگری حمایت می کند

در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی ایجاد صنایع و کارگاه های دستی و گردشگری از حمایت جدی دولت برخوردار می شود.

حسینعلی موسوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: شهرستان ملکشاهی ظرفیت های زیادی برای رونق و توسعه گردشگری وصنایع دستی منحصر به فرد در استان دارد.
وی اظهار کرد: صنایع دستی و گردشگری از پیشینه تاریخی و دیرینه ای در این شهرستان برخودار بوده و همواره یکی از منابع درآمدی مردم این دیار بوده است.
وی یادآورکرد: با توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت های منطقه ای با توسعه این صنعت می توان شاهد رونق اقتصادی ، ایجاد فضای کسب کار و صادرات صنایع دستی در این شهرستان باشیم.
فرماندار ملکشاهی گفت : در حاضر دولت با ارائه تسهیلات کم بهره زمینه و بستر توسعه این صنعت را فراهم نموده است که نیازمند مشارکت مردم و بخش خصوصی است.
موسوی افزود: این شهرستان در حوزه گردشگری نیز با دارا بودن مناطق بکر طبیعی و ابنیه تاریخی و مذهبی از ظرفیت و قابلیت منحصر به فردی برخوردار است که با توسعه این صنعت و زیرساخت های آن زمینه اشتغالزایی و رونق اقتصادی فراهم می شود.
۱۶۰ صنعت کار در حوزه صنایع دستی و در رشته های چاقوسازی ،گلیم بافی ، نمد مالی ، چرم بافی و غیره شهرستان ۲۵ هزار نفری ملکشاهی در ۳۵ کیلومتری جنوب ایلام فعالیت می کنند.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.