20 شهریور, 1395

در سال‌های اخیر نهضت محرومیت زدایی را آغاز کرده‌ایم

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: در سه چهار سال گذشته نهضت محرومیت زدایی را در چارچوب اولویت‌های نظام و اقتصاد مقاومتی آغاز کرده‌ایم.

محمد مخبر دزفولی در مراسم انعقاد تفاهمنامه ساخت ۸۸ مرکز جامع سلامت و مراکز بهداشت در استان سیستان و بلوچستان و دو مرکز فرق تخصصی سرطان در تهران با اشاره به اینکه بین ۳۰ تا ۱۰۰درصد مشکلات ۴۰۰۰ روستا را برطرف کرده ایم افزود: محور اصلی ما اشتغال است ضمن اینکه وضع بهداشت و درمان مردم که از دغدغه های اصلی مردم است مد نظر ما نیز بوده است.
وی گفت: در راستای اجرای تفاهمنامه سال گذشته ۲ بیمارستان تحویل داده شده است و تا پایان سال ۹بیمارستان دیگر تکمیل می شود.
مخبردزفولی با بیان اینکه ۲هزار میلیارد تومان توسط ستاد اجرایی فرمان امام در بخش های بیمارستان سازی درحال هزینه است افزود: همه فعالیت های ستاد در بخش های مختلف از جمله بخش های اقتصادی درجهت منافع مردم محروم و محرومیت زدایی است که ایجاد بیش از ۴۰۰ هزار شغل در مناطق محروم، استخراج نفت در منطقه صفر مرزی و یا ایجاد پالایشگاه در جاسک و نیروگاه در خواف از آن جمله است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) خاطرنشان کرد: افراد زیادی مشتاق مشارکت با این ستاد هستند بطوریکه ۲۶۵ طرح در بنیاد برکت درحال اجراست و ۳ هزار طرح در نوبت هستند.
وزیر بهداشت نیز در این مراسم در سخنانی با اشاره به فعالیت های خوب ستاد اجرایی فرمان امام (ره) درجهت محرومیت زدایی گفت: معتقدیم این ستاد در حوزه سلامت هم می تواند منشا اثر باشد و خدمات خوبی نه تنها به ایرانیان که به کل کشورهای اسلامی ارائه دهد.
دکتر هاشمی افزود: کارهایی که ستاد اجرایی فرمان امام درحوزه دارویی انجام می دهد زیرساخت های بی نظیری دارد که کشور در آینده از آن بهره مند خواهد شد.
وی با تاکید بر ارتقای سطح و تقویت اقتصاد مقاومتی گفت: تفاهمنامه امروز در مسیر کمک به نیازمندان است.
با امضای تفاهمنامه میان رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و وزیر بهداشت عملیات ساخت ۸۸ مرکز جامع سلامت و مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی در استان سیستان و بلوچستان اجرا خواهد شد.
اعتبار ساخت این مراکز ۶۳۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.