17 شهریور, 1395

اجرای اقتصاد مقاومتی تنها راه حل دستیابی به اقتصاد سالم است

اقتصاد مقاومتی تنها راه حل مشکلات اقتصادی کشور و دستیابی به اقتصاد سالم است.

آیت الله سیداحمد میرعمادی روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از تعاون گران استان لرستان اظهار کرد: دانش و فناوری ، فرهنگ متعالی ، اقتصاد سالم ، امنیت و ملتی بصیر و رهبری آگاه از نشانه های پیشرفت های یک جامعه و کشور می باشد که ایران اسلامی از همه اینها بهره مند بوده و رهبری هوشنمد نیز در راس حکومت اسلامی ایران قرار دارد.
وی افزود: در زمانی که در هرگوشه جهان نوعی آشوب و به هم ریختگی وجود دارد ایران اسلامی در امنیت کامل قرار داشته و امنیت سرمایه گذار در آن تامین شده است.
آیت الله میرعمادی ادامه داد: در گذشته ترس از فرار مغزها و نخبگان مسئولان کشور را آزار می داد در حالی که امروز با پیشرفت علم و دانش و فناوری کشور در هر رشته دارای نخبگان فراوان است.
وی اضافه کرد: امروز اگر شخصی در فکر تحقق اقتصاد مقاومتی نباشد به نوعی مرتکب خیانت شده زیرا دشمنان انقلاب نقطه ضعف ما را شناسایی کرده اند و همه باید برای تحقق ساسیت های اقتصاد مقاومتی در کشور تلاش کنند.
امام جمعه خرم آباد یادآور شد: برای ملت ما روشن است که کشورهای طرف مذاکره با ایران در برجام به هیچ تعهد و قراردادی متعهد نبوده و بعد از انجام این قراردادها به بد عهدی ها خود در مورد ایران ادامه دادند.
آیت الله میرعمادی گفت: ما برای داشتن اقتصادی سالم به سه صورت مالکیت خصوصی و دولتی و گسترش تعاونی ها می توانیم به فعالیت های اقتصادی در راستای تحقق اقتصادی سالم ادامه دهیم.
وی اظهار کرد: تنها راهی که برای تحقق اقتصاد سالم و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی وجود داشته راه اندازی تعاونی های فعال و خرده مالکی است که با انجام این فعالیت ها می توان سلامت اقتصادی جامعه را رقم زد.
مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی لرستان نیز در این آیین بیان کرد: تنها راه حل مقابله با معضل بیکاری و برطرف کردن مشکلات اقتصادی در کشور گسترش تعاونی ها و راه اندازی بنگاه های کوچک اقتصادی در جامعه است.
علی آشتاب افزود: دولت باید شرایط و زیرساخت های رونق اقتصادی و کارگروهی و تعاونی ها را در کشور فراهم کرده و مسئولان نیز باید در قبال حل مشکلات این واحدها احساس تکلیف کنند.
وی ادامه داد: دولتمردان، تعاون گران و کارگران واحدهای اقتصادی تعاونی همه سه ضلع رونق اقتصادی در جامعه و ایجاد اقتصاد سالم را رقم خواهند زد.
وی اضافه کرد: فعالیت در حوزه تعاونی باید با پیشرفت علوم و دانش و فناوری به روز شده و آموزش های لازم نیز به تعاون گران نیز ارائه شود.
به گفته وی همچنین باید تعاملات شبکه ای و بین بخشی در حوزه تعاونی ها افزایش پیدا کند تا این مجموعه های کوچک اقتصادی بتوانند از ظرفیت های دیگر واحد های اقتصادی برای تامین نیازهای داخلی خود استفاده کنند.
آشتاب با بیان اینکه از ابتدای امسال ۱۷۰ میلیارد ریال به تعاونی های استان تسهیلات از طریق بانکها پرداخت شده افزود: واحدهای تولیدی و بنگاههای اقتصادی لرستان با مسائل و مشکلات متعددی روبرو هستند که برخی نیازمند سرمایه در گردش بوده که برای رفع این مشکل از طریق بانکهای عامل استان در حال پیگیری هستیم.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.