17 شهریور, 1395

راه‌اندازی نظام کنترل کیفیت تولید انواع مصالح ساختمانی در کشور

رییس سازمان نظام مهندسی کشور با اشاره به اهمیت نظارت بر تولید انواع مصالح ساختمانی و تاثیر کیفیت آن بر کیفیت ساخت و سازها، خواستار راه‌اندازی نظام کنترل کیفیت تولید انواع مصالح ساختمانی در کشور شد.

“اکبر ترکان” در نخستین همایش مبحث پنجم مقررات ملی ساختمان که از صبح امروز به میزبانی استان یزد در حال برگزاری است، اظهار کرد: مسئولیت مهندسان ساختمان براساس طراحی انجام شده و کیفیت مصالح تهیه شده توسط مالک ساختمان، تعریف می‌شود و این در حالی است که تمام برنامه‌ریزی‌های آنها به لحاظ مقاومت و کیفیت ساخت و ساز بر پایه تفکر استاندارد بودن مصالح ساختمانی تهیه شده از سوی مالک انجام می‌گیرد.

وی در ادامه عدم نظارت لازم در تولید و عرضه مصالح ساختمانی استاندارد را از جمله مشکلات حوزه ساخت و ساز در کشور خواند و بیان کرد: نظارت بر اجرای استانداردهای لازم و نظام مدیریت کیفیت، ضروری‌ترین مبحث در ارتباط با عرضه انواع مصالح ساختمانی است.

رییس نظام مهندسی کشور با اشاره به فعالیت ۴۰۰ هزار مهندس در این سازمان، گفت:‌ مهندسان ساختمان باید بر اجرای استانداردهای لازم در تولید و بکارگیری مصالح ساختمانی استاندارد نظارت کنند.

ترکان تصریح کرد: هم‌افزایی دست‌اندرکاران ساخت و سازهای شهری و تولیدکنندگان مصالح ساختمانی، یکی از راهکارهای موثر در راستای ساخت و سازهای اصولی با استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در کشور است.

این مسئول آگاه‌سازی اقشار مختلف جامعه از ضرورت استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد را نیز از رسالت‌های مهندسان ساختمان ذکر و عنوان کرد: رعایت اصول فنی ساخت و سازهای ساختمانی نیز امری ضروری در راستای تأمین امنیت ساختمان‌های مختلف است.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.