17 شهریور, 1395

گام وزارت جهاد کشاورزی برای بومی‌سازی تولیدات دامی

معاون وزیر جهاد کشاورزی به وضعیت خوب تولید گوشت، شیر، مرغ و تخم مرغ در کشور اشاره کرد وافزود: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بومی‌سازی این تولیدات در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

اسکندر زند در حاشیه هفتمین کنگره علوم دامی ایران که امروز چهارشنبه(۱۷ شهریور) در پردیس کشاورزی دانشگاه تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: در این کنگره و دیگر کنگره‌هایی از این دست آخرین یافته های علمی در حوزه علوم دامی ارائه می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: به دلیل ورود بخش خصوصی به حوزه علوم دامی، این بخش در حال حاضر در وضعیت خوبی به سر می‌برد.
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به صنعت طیور کشور اشاره کرد و اعلام کرد: این صنعت از پیشرفت بالایی برخوردار است فقط در بحث نژاد و تغذیه باید وضعیت قدری بهتر شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در طی سالیان گذشته نژاد دام‌های سنگین کشور کمتر اصلاح و وابستگی زیادی به نژاد هولشتاین به وجود آمده است گفت: وزارت کشاورزی قصد دارد برای توسعه پرورش گاوهای دو منظوره وارد عمل شود.
زند در بخش دیگری از سخنان خود به اصلاح نژاد زنبور عسل در کشور اشاره و اعلام کرد: در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است که می‌توان به پیشرفت‌های رخ داده در بخش نوغان اشاره کرد.
این مسئول در ادامه به  وجود بزهای بومی خوب در کشور  و عدم توجه به این نژادها اشاره کرد و گفت: دانشگاه تهران و سازمان تحقیقات در یک پروژه تحقیقاتی مشترک به بزهای بومی شیری توجه کرده‌اند.
وی افزود:  همچنین تحقیقات دانش بنیان خوبی در سطح کشور بر روی نژاد گوسفندان دوقلو زا انجام شده زیرا این نژاد از ضریب تبدیل بالاتری برخوردار است.
زند با تاکید بر اینکه امروزه زمینه جدیدی در رابطه با پرورش پروتئین از طریق حشرات برای جیره غذایی دام ها باب شده است، گفت: تحقیقات علوم دامی در کشور زمان بر و هزینه بردار است که باید سرمایه‌گذاری خوبی در این بخش شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی به وضعیت خوب تولید گوشت، شیر، مرغ و تخم مرغ در کشور اشاره و اعلام کرد: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بومی‌سازی این تولیدات در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.
وی در پایان به اقدمات وزارت کشاورزی برای تامین خوراک دام کشور اشاره و اعلام کرد: کارخانه‌ای در خوزستان کار تولید خوراک دام از سرشاخه‌های نیشکر را انجام می‌دهد.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.