17 شهریور, 1395

سطح کیفی محصولات صادراتی استان ارتقا می‌یابد

افزایش و ارتقای سطح کیفی تولیدات صادراتی از اهداف اقتصاد مقاومتی بوده که این امر با استانداردسازی این محصولات با جدیت در اردبیل پیگیری می‌شود.

هاشم علایی صبح امروز در دیدار با صادرکنندگان و واردکنندگان شهرستان بیله‌سوار با اشاره به اهمیت صادرات اظهار داشت: با دقت در کیفیت کالاهای تولیدی و تلاش بر حفظ کیفیت تولیدات و استانداردسازی محصولات می‌توانیم در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل موثر باشیم.

وی بیان کرد: افزایش سطح کیفی تولیدات صادراتی، حضور در بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی را در پی دارد که این امر یکی از اهداف اقتصاد مقاومتی بوده و با استانداردسازی این محصولات تلاش می‌کنیم تا سطح کیفی تولیدات صادراتی استان ارتقا یابد.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل با اشاره  به پیگیری‌های انجام یافته با سازمان ملی استاندارد ایران درباره تبدیل نمایندگی شهرستان بیله‌سوار به اداره گفت: در این زمینه اقدامات اساسی انجام و تلاش می‌کنیم با پیگیری‌های لازم این امر را محقق سازیم.

سرپرست اتاق بازرگانی شهرستان بیله‌سوار نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ۲ شهرستان همجوار نیز تحت پوشش نمایندگی این استاندارد است، تصریح کرد: هم مرز بودن با کشور آذربایجان حجم وسیعی از مبادلات کالا را در این شهرستان‌ها به دنبال دارد و در راستای تسریع در روند صادرات و واردات خواستار تبدیل نمایندگی استاندارد این شهرستان به اداره هستیم.

فرهاد صفری با قددردانی از همکاری و تعامل بین اتاق بازرگانی و اداره استاندارد شهرستان تسهیل در روند ترخیص کالاهای صادراتی  را خواستار شد و افزود: انتظار می‌رود در این زمینه اقدامات اساسی توسط مسئولان مربوطه انجام شود.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.