16 شهریور, 1395

لزوم رفع موانع توسعه اشتغال خانگی توسط ستاد اقتصاد مقاومتی

افزایش بهره‌وری از سرمایه‌های خرد در گردش یکی از اولویت‌های اقتصاد مقاومتی است.

رضا فقیهی در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم که در تالار امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، با تاکید بر اینکه این قرارگاه باید موانع توسعه اشتغال خانگی را رفع کند، اظهار کرد: افزایش بهره‌وری از سرمایه‌های خرد در گردش یکی از اولویت‌های اقتصاد مقاومتی است که با تصمیم‌گیری‌های عملیاتی باید نسبت به آن اهتمام داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه اجرای دستورات رهبر انقلاب اسلامی در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیازمند اصلاح برخی از قوانین است،‌ تصریح کرد: مجریان و تصویب‌کنندگان قانون باید نسبت به رفع مشکل قانون‌های مانع تحقق اقتصاد مقاومتی اهتمام جدی داشته باشند.

همچنین در ادامه این جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار قم با بیان اینکه برای رسیدن به رشد هشت درصدی در حوزه اقتصاد باید هشت هزار و ۶۰۰ اشتغال در سال جاری توسط اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد شود، اظهار کرد: مسؤولان باید طی این نشست‌ها گزارش‌های خود را در حوزه اقدام و عمل ارائه دهند.

سید صدرالدین موسوی خاطرنشان کرد: تلفات جاده‌ای کشور نسبت به میانگین دنیا چهار برابر افزایش داشته و استان قم همانند استان‌های مختلف کشور با این مشکل مواجه است به همین علت باید برنامه‌ریزی مطلوبی برای رفع این مشکل در دستور کار قرار گیرد.

منبع : قم نیوز

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.