16 شهریور, 1395

مردمی کردن اقتصاد یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی است

دبیر اتاق تعاون استان همدان با بیان اینکه مردمی کردن اقتصاد یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی است، اضافه کرد: تعاون بستر خوبی برای اقدام و عمل در زمینه اقتصاد مقاومتی است.

رحمان نادی‌، دبیر اتاق تعاون استان همدان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از همدان، اظهار کرد: تعاونی‌ها سرمایه‌های خرد و کوچک را جمع کرده که می‌توانند حمایت‌های بزرگی را به‌وجود بیاورند و منبع خوبی برای اشتغال باشند.
وی با بیان اینکه مردمی کردن اقتصاد یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی است، اضافه کرد: تعاون بستر خوبی برای اقدام و عمل در زمینه اقتصاد مقاومتی است در این راستا در استان همدان یک هزار و ۲۹۰ شرکت تعاونی فعال وجود دارد و از این تعداد ۷۰۰ شرکت تعاونی تولیدی کالاهایی با قابلیت صادرات تولید می‌کنند.
نادی ادامه داد: ۳۰۰ تعاونی به طور مستقیم و غیرمستقیم در حوزه صادرات قعالیت دارند به طوریکه در سال گذشته ۲۵ میلیون دلار قرارداد توسط این تعاونی‌ها منعقد شد، در سال ۹۳ نیز در استان همدان ۶۵ میلیون دلار قرارداد منعقد شده بود که از این میزان قرارداد ۳۰ میلیون دلار صادرات از تعاونی‌ها صورت گرفته است.
دبیر اتاق تعاون استان همدان با اشاره به انعقاد ۲۵ میلیون دلار قرارداد صادرات توسط شرکت‌های تعاونی استان، عنوان کرد: از این میزان ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار صادرات تعاونی‌ها در استان محقق شده است.
وی اضافه کرد: امسال پیش‌بینی می‌شود ۴۲ میلیون دلار صادرات توسط تعاونی‌های استان محقق شود، تا کنون بیش از ۳۰ میلیون دلار صادرات صورت گرفته است، عراق، کویت و عمان مقصد صادرات کالاهای تعاونی‌های استان است، به تازگی مقداری صادرات غیرمستقیم به افغانستان صورت گرفته که ارزش آن ۶۰۰ هزار دلار بوده است.
وی ابراز کرد: ۱۴۲ شرکت تعاونی استان دارای کارت بازرگانی هستند و در سال‌جاری ۲۶ کارت بازرگانی در استان همدان صادر شده است، کارت‌های بازرگانی صادر شده اتاق بازرگانی بین‌المللی بوده و براساس قوانین و مقررات وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر می‌شود و امکان هیچ‌گونه سوءاستفاده‌ای وجود ندارد.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.