15 شهریور, 1395

تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی سرلوحه فعالیت همه افراد جامعه باشد

معلم خدابنده‌ای که توانسته با استفاده از نعمت الهی در طبیعت یکی از تولیدکنندگان عسل در شهرستان خدابنده شود گفت: تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید سرلوحه فعالیت همه افراد جامعه باشد.

علی بیگدلی، معلم خدابنده‌ای که به عنوان کارآفرین در عرصه تولید عسل طبیعی توانسته گام‌های خوبی بردارد، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از زنجان اظهار کرد: متولد سال ۱۳۶۰ از شهر سهرورد از توابع بخش مرکزی متاهل و دارای دو فرزند و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی زبان و ادبیات فارسی و معلم آموزش و پرورش در مقطع ابتدائی هستم.

وی افزود: پدرم زنبوردار بود و از ۲۰ سال پیش به صورت سنتی به کار پرورش زنبور عسل مشغول بود و به همین دلیل من هم چون به این کار علاقه داشتم تصمیم گرفتم این کار را انجام دهم و یک و نیم سال قبل کار پرورش زنبور عسل را در محله شیخلر که سه کیلومتر با سهرورد فاصله دارد آغاز کردم و سرمایه اولیه‌ام ۸میلیون تومان بود و ۱۵ میلیون تومان هم از بسیج سازندگی سپاه خدابنده وام گرفتم.

این کارآفرین با بیان اینکه از جهاد کشاورزی خدابنده گواهی زنبورداری گرفته و در کشاورزی هم مهارت دارد، تاکید کرد: در حال حاضر ۱۰۳کندو داریم و خانواده شریکم نیز به ما کمک می‌کنند و به طور مستقیم برای دو نفر و غیر مستقیم برای پنج نفر اشتغالزائی شده است و در صورت حمایت برای چهار نفر دیگر نیز شغل ایجاد می‌شود.

بیگدلی گفت: اگر وام‌های بیشتر و البته با درصد کمتر به ما واگذار شود قطعا می‌توانیم برای افراد بیشتری اشتغالزائی و اقتصاد مقاومتی را در منطقه خودمان محقق کنیم و گامی در رفع بیکاری جوانان برداریم به ویژه اینکه پرورش زنبور عسل یکی از سرمایه‌گذاری‌های قابل توجه در زمینه ترویج اقتصاد مقاومتی است.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.