15 شهریور, 1395

بیش از ۹۰۰۰ نفر ساعت آموزش اقتصاد مقاومتی در استان ارائه می‌شود

۹ هزار و ۹۰ نفر ساعت آموزش اقتصاد مقاومتی در سازمان فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه ارائه می‌شود.

فضل‌الله رنجبر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم  با اشاره به اینکه امسال ۹۰۹۰ نفر ساعت آموزش اقتصاد مقاومتی در سازمان فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه انجام می‌شود اظهار داشت: در پنج ماهه نخست امسال ۷۱۴۰ نفر ساعت آموزش در رشته‌های مختلف فنی و حرفه‌ای در مرکز شهرستان کرمانشاه انجام شده است.

فرماندار شهرستان کرمانشاه با اشاره به تشکیل تعاونی‌های زنان روستاهای ماهیدشت و بیلوار در شهرستان کرمانشاه گفت: توانمندسازی زنان و خانواده‌های روستایی و پیشبرد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی یکی از مهمترین اهداف تشکیل این تعاونی‌ها است.

رنجبر با بیان اینکه اکنون شرکت تعاونی زنان ماهیدشت ۱۵۰۰ عضو دارد، گفت: این زنان در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی مشغول به فعالیت می‌شوند و مقرر شده برای افرادی که دوره‌های آموزشی را در بخش‌ها گذرانده‌اند، گواهینامه آموزشی صادر و تسهیلات لازم به آنها تخصیص داده شود.

وی با اشاره به تصویب برنامه نیازسنجی آموزش روستاییان در پنج حوزه شهرستان گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در شورای اشتغال برنامه‌ریزی استان مقرر شده است که تفاهم‌نامه‌ای آموزشی بین بخش‌داری‌ها و سازمان فنی و حرفه‌ای استان در مدت ۱۵ روز منعقد شود.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.