14 شهریور, 1395

زکات یکی از ارکان تحقق اقتصاد مقاومتی است

مدیرکل امور اجرایی زکات کشور با اشاره به اینکه پرداخت زکات در پیشگیری و کاهش بسیاری از آسیب‌های اجتماعی نقش مؤثری دارد، گفت: زکات یکی از ارکان تحقق اقتصاد مقاومتی است.

نجفعلی انتظاری، مدیرکل امور اجرایی زکات کشور روز یک شنبه، ۱۴ شهریورماه در دومین جلسه شورای زکات استان که در دفتر نماینده ولی فقیه در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: زکات یکی از ارکان تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: زکات یکی از فرایض دینی است که هم زکات‌دهنده و هم زکات گیرنده از اثرات آن بهره‌مند می‌شوند و در مکانی که زکات جمع‌آوری می‌شود خداوند هم برکات خود را بر آن مکان نازل می‌کند.

مدیرکل امور اجرایی زکات ادامه داد: در آیات و روایات بسیاری تأکید شده است که زکات را پرداخت کنید چراکه خداوند خود پاداش آن را می‌دهد.

وی بیان کرد: پرداخت زکات در پیشگیری و کاهش بسیاری از آسیب‌های اجتماعی مؤثر است چراکه لقمه انسان را حلال می‌کند.

انتظاری عنوان کرد: هرچند عوامل مادی در رشد محصولات کشاورزی مؤثر است اما عوامل معنوی هم در افزایش محصولات و سلامت محصولات کشاورزی هم مؤثر است.

وی ادامه داد: در یک منطقه محصولات کشاورزی در پی بارش تگرک دچار آسیب شده بودند که با توجه به بررسی که به عمل آمد مشخص شد در آن منطقه کمترین میزان زکات پرداخت شده بود.

مدیرکل امور اجرایی زکات در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: روز گذشته در کارگروه منطقه‌ای زکات که در تهران برگزار شد تصمیم بر آن شد که کمیته‌های مختلفی در شورای زکات ایجاد شود.

وی در پایان یادآور شد: کمیته اطلاع رسانی، فرهنگی و پشتیبانی و جمع‌آوری هزینه‌ها از جمله کمیته‌هایی هستند که باید در شورای زکات ایجاد شوند و امیدواریم در شورای زکات استان‌ها هم این امر دنبال شود.

منبع : ایکنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.