14 شهریور, 1395

ظرفیت دانشگاهیان برای معرفی تولیدات ملی به‌کارگیری شود

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر تقویت اقتصاد دانش بنیان در جامعه، گفت: دانشگاهیان در معرفی تولیدات ملی پیشگام باشند.

آیت الله نورالله طبرسی در دیدار اعضای هیئت علمی دانشگاه علم و فناوری بهشهر در ساری اظهار داشت: علم و دانش در جامعه امروز از اهمیت فراوانی برخوردار بوده که باید از این فضا در جهت توسعه جامعه گام برداریم.

وی افزود: از زمان ظهور اسلام تاکنون علم تنها چیزی بوده که کهنگی ندارد و باید اساتید و عالمان دینی و علمی ما هر روز بر دانش خود اضافه کنند چرا که اساس کار اسلام ساخت و پرداخت بوده و ابتدا باید خودمان را بسازیم و سپس به انسان‌سازی بپردازیم.

طبرسی گفت: تقوا و عمل به علم دو بال پیشرفت و پرواز در مسیر سعادت و کامیابی است که در این مسیر دین جهت را به ما نشان می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در مازندران بیان داشت: صنعت زاییده علم بوده و اگر عالم به علم باشیم می‌توانیم با داشتن صنعت, کشور را به پیشرفت و توسعه برسانیم.

وی تصریح کرد: امروزه کشف بسیاری از مجهولات و رسیدن به امکانات و آسایش از طریق علم بوده که باید دانشگاه‌های ما به خودکفایی رسیده و از دست نیاز به سوی بیگانگان دوری کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر تقویت اقتصاد دانش بنیان در جامعه گفت: دانشگاهیان در معرفی تولیدات ملی پیشگام باشند.

معاون آموزش و پژوهش دانشگاه علم و فناوری بهشهر نیز دراین دیدار گفت: دانشجویان این دانشگاه در هفت رشته کارشناسی و شش رشته کارشناسی ارشد مشغول به کسب علم و تحصیل هستند.

نبی الله رمضانی افزود: تا مهرماه امسال، دو هزار و ۵۰۰ دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که مهم‌ترین خواسته دانشگاه، گسترش و افزایش فیزیکی مسجد دانشگاه است.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.