14 شهریور, 1395

بسترهای سرمایه‌گذاری بخش‌ خصوصی فراهم شود

بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی باید فراهم شود تا فرهنگ اقتصاد مقاومتی گسترش یابد.

حسن ارگی عصر امروز در ششمین کارگروه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان مهدی‌شهر که در سالن اجتماعات ولایت فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: همه نگاه ما باید این باشد که در یک حرکت جمعی، مشکلات بر سر راه سرمایه‌گذارهای بخش خصوصی را برطرف نماییم.

فرماندار شهرستان مهدی‌شهر تصریح کرد: نباید دستگاه‌های اجرایی به نحوی رفتار کنند که در مسیر راه ما خود عامل ایجاد مشکل باشند.

وی افزود: اگر مشکلات سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در مسیر توسعه اقتصادی کشور حل شود کارها به نحو احسن پیش می‌رود وگرنه در غیر این صورت ممکن است یک عقب‌گرد در امور اجرایی داشته باشیم.

ارگی گفت: توقع می‌رود با انعطاف منطقی در مسیر راه و تکیه بر قانون دستگاه‌های اجرایی کمک کنند.

وی افزود: خصوصاً در مسأله اقتصادی که مقام معظم رهبری تبیین کردند و تأکید داشتند که ستاد فرماندهی شکل بگیرد و شفاف و روشن‌ بیان داشتند که خود امروز نوع جنگ ما جنگ اقتصادی شده است.

فرماندار شهرستان مهدی‌شهر خاطرنشان کرد: به تعبیری مقام معظم رهبری اشاره داشتند که جنگ اقتصادی که به‌نوعی بر کشور ما تحمیل‌شده است بایستی با فرماندهی ستاد آن اداره شود.

وی تصریح کرد: دشمنان امروز ایران اسلامی با گفتمان دیگری با ما مقابله می‌کنند کارشکنی‌هایی که می‌شود و تحریم‌هایی که به وجود آمده است طبیعتاً کشور را دچار مشکل کند.

ارگی افزود: با اعتقادی که مردم ما نسبت به ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی دارند، نمی‌گذارند که با این مشکلات اقتصادی ولو اندک به وجود آمده خدای‌نکرده نگرش ما تغییر پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: مردم به‌خوبی می‌دانند که در شرایط اقتصادی امروز اگر این‌گونه هزینه‌ها نسبت به کشور می‌شود این‌ها همه یک نوع سرمایه‌گذاری برای استحکام نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و می‌دانند که کشورهایی که این‌گونه شرایط سخت را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایجاد می‌کنند به علت اهداف انقلابی و تفکرات ارزشی که در نظام وجود دارد است.

فرماندار شهرستان مهدی‌شهر اظهار کرد: امروز ما باید تلاش کنیم که این سنگ‌اندازی‌هایی که بعضاً از بیرون صورت می‌گیرد را ما از درون مشکلات را کمتر کنیم.

وی گفت: این‌طور نباشد که یک سرمایه‌گذار بخش خصوصی و بعضاً نهادهای غیردولتی یا حتی دولتی که در مسأله اقتصادی در حال حرکت هستند و ما معتقدیم که در حال اجرای مر قانونی هستیم به‌جای آنکه کمک کنیم و مسیرهای درست و میانبری که می‌شود در عین رعایت حق و حقوق  عمومی به اجرای پروژه‌ها کمک کرد، ما به مسائل دیگری مبتلا شویم.

ارگی گفت: مدیران استانی کمک کنند تا سهم اعتبارات شهرستان و استان از اعتبارات ملی به‌صورت کامل دریافت شود.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات استان و شهرستان سهم ناچیزی از اعتبارات ملی است افزود: یقیناً برای جذب بخش اعظم اعتبارات عمرانی و… نیازمند همت و تلاش مدیران استانی است.

فرماندار شهرستان مهدی‌شهر بیان کرد: با توجه به تصمیمات اتخاذشده در خصوص واگذاری اعتبارات شهرستانی به دستگاه اجرایی توقع دنبال کردن سهم شهرستانی از سر جمع اعتبارات ملی از سوی مدیران سخت‌کوش استانی هستیم.

وی تصریح کرد: ما نیز آماده پیگیری اعتبارات ملی را در کنار مدیران استانی هستیم و اعتقادی به رفتار منفعلانه در این زمینه نیستیم تا به امید خدا با همت جمعی سهم استان و شهرستان را دریافت کنیم.

ارگی ضمن گلایه از گره زدن تمامی نارسایی‌های عمرانی شهرستان به سهم ناچیز اعتبارات تملک دارایی استانی اظهار کرد: امید است تا تمامی ما مدیران به‌عنوان خادمین مردم با ممانعت از هرگونه فرافکنی با پیگیری قانونی به خدمت‌رسانی بیش‌ازپیش به مردم قدرشناس این خطه از میهن اسلامی باشیم.

وی در پایان با اشاره به فضای با نشاط خدمتی حاکم بر استان گفت: با توجه به نگرش مدیریتی استاندار محترم و مدیران پرتلاش استانی امید داریم تا با همراهی جمعی خدمتی ماندگار را در این استان به یادگار بگذاریم.

فرماندار شهرستان مهدی‌شهر در ادامه با اشاره به مسأله سرشماری عمومی نفوس و مسکن که در مهر و آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد افزود: این سرشماری هشتمین سرشماری کشور خواهد بود و برای اولین بار است که این سرشماری به شیوه نوین الکترونیکی به تعبیری به‌صورت اینترنتی، در کنار سرشماری مأموران سرشماری به‌صورت حضوری انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی همت کنند تا این سرشماری به شیوه نوین الکترونیکی که از سوم تا ۲۴ مهرماه در کل کشور صورت می‌گیرد را آحاد مردم ثبت‌نام کنند و شهرستان مهدی‌شهر در این امر پیشتاز باشد تا به اهداف و اهمیتی که این مسأله دارد دست پیدا کنیم و در بخش‌های بعدی بتوانیم آن‌گونه که شایسته شهرستان است، پیگیر حقوق شهرستان باشیم.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.