14 شهریور, 1395

تعریف واقعی از شرکت‌های دانش بنیان در کشور وجود ندارد

استاندار کردستان با اشاره به اینکه ضوابط و تعریف واقعی از شرکت‌ها دانش بنیان در کشور وجود ندارد، گفت: این مشکل باید به معاونت علمی رئیس جمهوری اطلاع داد تا اصلاح شود.

عبدالمحمد زاهدی، امروز(۱۴ شهریور) در ششمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که به بررسی مشکلات شرکت‌های دانش بنیان استان اختصاص داشت، اظهار کرد: برای توسعه اقتصاد، ظرفیت‌های یک منطقه و استان بررسی می‌شود و در این زمینه‌ها برای شکوفایی اقتصاد تلاش می‌شود.

وی افزود: امروزه لازم است با بهره‌گیری از تمام امکانات ظرفیت‌های جدید در استان و کشور ایجاد کرد که در این راستا باید به ظرفیت‌های دانش بنیان استان بیفزاییم و از این طریق باید به دنبال ایجاد زمینه‌های تولید و اشتغال جدید باشیم.

استاندار کردستان عنوان کرد: در کشور ضوابط و تعریف مشخصی از شرکت‌های دانش بنیان وجود ندارد و جزیره‌ای عمل می‌شود که این را باید به معاون علمی رئیس جمهور اطلاع داد زیرا تعریف و ضوابط مشخصی از شرکت‌های دانش بنیان ضروری است.

وی تصریح کرد: برخی از شرکت‌های دانش بنیان همزمان با دو مرکز آموزش عالی کار می‌کنند که باید این شرکت‌ها شناسایی و احصاء شوند و تکلیف‌شان را مشخص کنند.

زاهدی با اشاره به اینکه بسیاری از واحدهای نیمه تعطیل و تعطیل در کردستان به دلیل آشنا نبودن به تکنولوژی روز تعطیل شده‌اند، خاطرنشان کرد: مشکلات بسیاری از این واحدها با سرمایه حل نمی‌شود و نیاز به تکنولوژی دارند.

وی بر ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه تاکید کرد و یادآور شد: جلسه‌ای باید به نمایندگی از پارک علم و فناوری و دانشگاه‌های استان تشکیل شود و اقدامات صورت گرفته در خصوص شرکت‌های دانش بنیان و تعداد دقیق آنها اعلام شود.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.