13 شهریور, 1395

انعقاد قراردادهای صادراتی شرکت ملی مس

مرادعلیزاده گفت: شرکت مس هر اندازه که در توان داشته باشد، شرایط را در توسعه و اشتغال فراهم می‌کند.

احمد مرادعلیزاده در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان افزود: آخرین تحریم به گونه‌ای بود که همه امکانات صادرات از ما گرفته و کار کاملا قفل شده بود اما خوشبختانه بعد از برجام این تحریم از شرکت مس و بسیاری از دیگر شرکت‌های کشور برداشته شد و توانستیم با شرکت‌های مختلف دنیا قرارداد ببندیم.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران افزود: این شرکت ۱۳ هزار میلیارد ریال بدهی بانکی داشت اما امروز تنها چهار هزار میلیارد ریال به بانک‌ها بدهکار است.
وی تصریح کرد: دوران سختی را در سال‌های ۹۱ تا ۹۴ پشت سر گذاشتیم به گونه‌ای که رکود، تحریم و شرایط بد بازار باعث شده بود کار برای شرکت مس بسیار سخت شود.
وی گفت: در چنین شرایطی توانستیم قیمت تمام شده مس را کاهش دهیم و با حفظ هزینه‌های جاری و جلوگیری از ورود بی‌رویه نیروی انسانی هزینه‌های نیروی انسانی را ثابت نگهداریم.
مرادعلیزاده خاطرنشان کرد: امروز همه همکاران در شرکت مس ایران بر سر کاهش دوباره قیمت‌ها هم نظر هستند و امیدوارند با این اقدامات بتوانیم مسئولیت‌های اجتماعی را به خوبی انجام دهیم.
وی گفت: شرکت مس مسیری را طراحی کرده که در جهت منافع ملی و سهامداران باشد و استان کرمان می‌تواند از این اتفاقات بهره کافی را ببرد.
مرادعلیزاده افزود: شرکت‌های زیادی در کشور هستند که با بدهی بالا و در شرایط بسیار سختی فعالیت می‌کنند و از تلاش تک تک همکاران در صنعت مس تشکر می‌کنم چرا که با تلاش آنها امروز در این شرایط قرار گرفته‌ایم.
مدیرعامل شرکت مس تصریح کرد: تولید مس از حدود ۲۰۰ هزار تن به ۲۸۰ هزار تن رسیده و با اجرای طرح‌های مختلف به ویژه در استان کرمان، تا سال ۹۸، ظرفیت تولید به ۴۰۰ هزار تن خواهد رسید.
وی ادامه داد: شرکت مس مسیری را پیش گرفته که در جهت منافع ملی، منافع سهاداران و شرکت است و استان کرمان می‌تواند از این حرکت بهره کافی را ببرد.
مرادعلیزاده تصریح کرد: فاز ۲ کارخانه تولید کنسانتره طی مدت یک سال به بهره‌برداری رسید و امروز با ۱۰۰ درصد ظرفیت کار می‌کند.
وی گفت: پروژه ذوب و پالایشگاه خاتون آباد در حال کار هستند و امروز بیش از ۸۰۰ میلیون یورو پروژه اصلاحی جدید آماده افتتاح است.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران تصریح کرد: باید به عنوان یکی از ابزارهای توسعه به کمک استان بیاییم و امکاناتی را فراهم کنیم تا مردم بهتر به اشتغال برسند.
وی گفت: درحال‌حاضر شش هزار و ۵۰۰ نفر از نیروی انسانی شرکت مس ایران را مردم شهربابک و خاتون آباد در استان کرمان تشکیل می‌دهند.
مرادعلیزاده گفت: شرکت مس هر اندازه که در توان داشته باشد، شرایط را در توسعه و اشتغال فراهم می‌کند.
وی درباره اصلاح نژاد دام‌ها در مناطقی که صنایع مس فعال است، گفت: این کار از ۲ سال قبل شروع شده و ما هم متعهد هستیم هزینه‌های مالی آن را پرداخت کنیم که جای هیچ نگرانی در این خصوص وجود ندارد.
وی گفت: در حال پیگیری هستیم که این شرکت را به شرکت سهامی عام تبدیل کنیم و با نرخ بازگشت سرمایه خوبی که دارد مردم هم استقبال خواهند کرد.

منبع : معدن نیوز

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.