11 شهریور, 1395

پیگیری جدی اقتصاد مقاومتی در وزارت کشور

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور گفت: عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل به صورت جدی در وزارت کشور دنبال می‌شود.

هوشنگ خندان‌دل پیش از ظهر امروز در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ناکارآمدی اقتصاد کشور گفت: دولتی شدن اقتصاد یکی از عوامل مهم ناکارآمدی در اقتصاد کشور است.

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور افزود: هنگامی که اقتصاد دولتی شود با مشکلات زیادی در حوزه‌های برنامه‌ریزی، اجرایی و حوزه‌ بهره‌وری مواجه می‌شویم.

وی در ادامه به مشکلات عمده طرح‌های عمرانی در کشور اشاره کرد و یادآور شد: یکی از مهمترین گرفتاری‌ها و مشکلات طرح‌های عمرانی عدم جانمایی مناسب در این طرح‌هاست.

این مسؤول کشوری گران تمام شدن پروژه‌های عمرانی را از دیگر مشکلات موجود دانست و گفت: پروژه‌های عمرانی ما غالباً گران تمام می‌شوند و وقتی صحبت از قیمت تمام شده این پروژه‌ها به میان می‌آید این مورد بیشتر خود را نشان می‌دهد.

خندان‌دل با اشاره به روند طولانی شدن تکمیل پروژه‌های عمرانی افزود: پروژه‌های عمرانی در کشور برای تکمیل و به بهره‌برداری رسیدن زمان طولانی را سپری می‌کند و گاهی دیده شده ساخت یک طرح عمرانی کوچک و جمع‌ و جور بیش از ۱۰ سال طول کشیده است.

معاون وزارت کشور در ادامه اظهارات خود بیان کرد: هنگامی که پروژه عمرانی با این شرایط به بهره‌برداری می‌رسید استفاده خوبی از آن نمی‌شود و با نرخ‌های مناسب به بهره‌برداری نمی‌رسد.

وی تصریح کرد: برای خروج از ابن وضعیت باید زمینه واگذاری طرح‌ها و پروژه‌ها به بخش خصوصی فراهم شود چرا که هر چقدر افتتاح و به بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی طولانی شود کشور متحمل ضرر و زیان می‌شود.

خندان‌دل با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۵ به نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل گفت: در چند سال اخیر همواره رهبر معظم انقلاب به موضوع اقتصاد مقاومتی اشاره داشتند و امسال این موضوع در قالب شعار و نام‌گذاری سال مطرح شده و باید با جدیت اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل عملیاتی شود.

معاون وزیر کشور به وضعیت استان در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: این موضوع در استان کهگیلویه و بویراحمد با جدیت دنبال می‌شود.

وی با اشاره به هدف‌گذاری پروژه‌های عمرانی گفت: پروژه‌های عمرانی باید هدف‌گذاری شوند و برنامه‌ریزی‌های لازم برای تکمیل این پروژه‌ها هم انجام شود.

این مسؤول با اشاره به تلاش‌های انجام شده در وزارت کشور به منظور عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی گفت: فرمان اقتصاد مقاومتی به این جهت که فرموده ولی فقیه و رهبر انقلاب بوده به صورت ویژه در دستور کار وزارت کشور قرار گرفته و این موضوع به صورت جدی در این وزارتخانه دنبال می‌شود.

خندان‌دل تصریح کرد: وزیر کشور خود ریاست نشست‌های اقتصاد مقاومتی در برخی استان‌ها را به عهده دارد و علاوه بر این جلسات سایر استان‌ها را نیز دنبال می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: واگذاری و سرعت بخشیدن به پروژه‌های عمرانی برای تکمیل در دستور کار وزارت کشور قرار دارد.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.